Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Radość Ucznia Chrystusa!

Piotr włącz . Opublikowano w Newsy

pusty-grobJego zmartwychwstanie nie należy do przeszłości; zawiera żywotną siłę, która przeniknęła świat. Tam, gdzie wszystko wydaje się martwe, ze wszystkich stron pojawiają się ponownie kiełki zmartwychwstania. Jest to siła nie mająca sobie równych. To prawda, iż wiele razy wydaje się, że Bóg nie istnieje: widzimy niesprawiedliwość, złość, obojętność i okrucieństwo, które nie ustępują. Jednak jest równie pewne, że pośród ciemności zaczyna zawsze wyrastać coś nowego, co wcześniej czy później przynosi owoc. Na wyrównanym polu pokazuje się znów życie, uporczywe i niezwyciężone. Jest wiele rzeczy strasznych, jednak dobro zawsze powraca, wyrasta i szerzy się. Codziennie w świecie rodzi się piękno, wskrzeszone i umocnione nawałnicami historii. Wartości pojawiają się ponownie w nowych formach i rzeczywiście człowiek odrodził się wiele razy z sytuacji, które wydawały się nieodwracalne. Oto siła zmartwychwstania, a każdy ewangelizator jest narzędziem tego dynamizmu.
Ojciec Święty Franciszek , Evangelii Gaudium nr 276

Tylko silne przekonanie i doświadczenie mocy zmartwychwstania Jezusa w naszym zranionym świecie mogą utrzymać nas i upoważniają nas do zaangażowania się. Jakiekolwiek jednak  są nasze zwycięstwa, małe czy wielkie, one wszystkie są manifestacją mocy zmartwychwstania i przedzierają się w naszą współczesność. Wielkanoc zaprasza nas do kontemplacji i radości do pamięci, że Bóg jest z nami, tak w radościach jak cierpieniach.
„Aby wyzwolić nas z cierpień i niezdolności kochania Bóg, który cierpi wraz z nami, nie dokonał jakiejś potężnej manifestacji mocy, ale posłał swego ukochanego Syna, by cierpiał tak jak my i przez swoje cierpienie wyzwolił nasz z bólu i zła. Zamiast wyjaśnić nam nasze cierpienie Bóg dzieli je z nami.”(Wolterstrorff) I nie tylko ból dzieli ale i radość - tą moc, która z ziarna czyni źdźbło. Moc Życia, które objawia się w Chrystusie.
Uchwydźmy się Go, wzrastajmy w Nim i wszczepiajmy nasze życie zwycięstwa i sukcesy, cierpienia i porażki w Jego życie. To jest nasze życie w Bogu, przeżywać z Nim noce i dni.
Gdy wstaję, noszę rany jego śmierci. Moje powstanie nie usuwa ich. One mnie znaczą. Jeśli chcesz wiedzieć kim jestem, włóż tam swą rękę… Będę patrzył na świat przez łzy (radości!) Być może zobaczę rzeczy, których bym nigdy nie dostrzegł suchymi oczyma.

Paschalnej radości na czas świętowania Bożego Z martwych powstania...

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij