Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Dziękujemy za św. Jana XXIII i za naszego rodaka św. Jana Pawła II

Piotr włącz . Opublikowano w Newsy

kanonizacjaNiech rozlegną się dzwony nad całym moim życiem
Niech lecą w niebo gołębie z okien mego domu
Niechaj zwiastują światu radość spotkania z Ojcem
I opowiedzą dzieciom jak dobrze jest przy Mamie

Boże mój na niebie już mnie nie opuścisz
Jezu moja pasjo zaufanie moje
Wielbić Cię to znaczy Ciebie opowiadać
Nie tyle słowem co życiem obecnością bliską

Inni będą wspominać wszystkie nasze drogi
Rozmowy i nauki pokorne pielgrzymki
Korony kłaniają się przed wysłańcem Pana
Nędzarzy tak szczęśliwych bo zauważonych

Dziś jeszcze raz powtórzę najgłośniej jak umiem
Taka jest cała prawda o moim życiu długim
Jedno fiat służebne natchnione z wysoka
Jedno amen z Ogrójca w godzinie dziękczynienia
                                            Tekst ks. Henryk Romaniuk

    Dziękujemy, wzruszamy się i wielbimy Boga, że świadków miłości swej stawia na czele Kościoła. My Lud wierny dziękujmy, żeś włączył w poczet świętych Jana XXIII i Jana Pawła II. O Boże miłosierny pokazujesz nam Swe miłosierne oblicze przez sługi swe. Śpiewamy i modlimy się; wzruszone wargi szepczą, krzyczą dzięki, o dzięki. O Panie przechowujemy skarb wiary w naczyniach glinianych, niesiemy go w sercach naszych, dzięki żeś wzniósł dziś nasze serca przez tych Synów Kościoła ku niebu, ku wolności Dzieci Bożych. Nasze gliniane naczynia w takich momentach umacniają się, czerpią nadzieję i siłę z tych Przewodników na drodze wiary.

Na chwałę Trójcy Przenajświętszej, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych prośbach o pomoc Bożą i po wysłuchaniu opinii naszych Braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich w poczet świętych i polecamy, aby w całym Kościele byli oni czczeni z oddaniem pośród świętych. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Na te słowa cóż innego można powiedzieć jak tylko Amen Amen Amen - niech się stanie, niech się stanie.
 W czasie homilii papież Franciszek powrócił do dzisiejszej liturgii słowa. Mówiąc, że w jej centrum są chwalebne rany Jezusa. Papież przypomniał czym dla nas są rany na ciele Zmartwychwstałego to, rany niezbędne, by wierzyć Bogu, wierzyć, że jest miłością i wiernością.
O dwóch papieżach dziś wyniesionych na ołtarze powiedział Ojciec Święty - oni mieli odwagę oglądania i dotykania Jego ran, nie wstydzili się, nie gorszyli krzyżem, nie wstydzili się swego brata w cierpiącego. W ludziach chorych dostrzegali Jezusa. Ci kapłani, biskupi w końcu papieże XX wieku poznali jego tragedie ale one wierzyli, że Bóg jest silniejszy. Wierzyli w Jezusa Pana historii, miłosiernego Boga. Swe miłosierdzie Bóg objawiał im poprze swe rany. Oni jak pierwsze wspólnoty chrześcijan żyli i światu ukazywali w prostocie to, co Ewangelii najważniejsze- miłość, miłosierdzie, braterstwo. Papież powiedział- to święci prowadzą Kościół i sprawiają, że się rozwija.
Jan XIII to papież soboru, Franciszek nazwał go papieżem posłusznym Duchowi Świętemu, Jana Pawła II nazwał (za nim samym) papieżem rodziny. Im też, tym dwóm nowym świętym powierzył wstawiennictwo nad synodem rodziny. Im dał nam ich za przykład byśmy nie gorszyli się ranami Jezusa. Patrzyli na Boga jako Tego, który zawsze miłuje.
Chciejmy więc wznosić serca ku Bogu pamiętając o Jego Świętych. Radować się trwając z całym Kościołem powszechnym z dziękczynieniem na ustach.
Dziękujemy za św. Jana XXIII i za naszego rodaka św. Jana Pawła II.
Panie dziękujemy, wypraszaj nam przez ich wstawiennictwo wiarę i nadzieję. Tyś postawił ich jako naszych poprzedników  w pielgrzymce ku Tobie, racz udzielić nam przez nich łask, które uświęcą nasze życie, by stało się drogą w Twe ramiona. Amen

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij