Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Kapituła Generalna

Piotr włącz . Opublikowano w Newsy

kapitulaW mocy Ducha Świętego głosić Dobrą Nowinę między narodami....

27 kwietnia w naszym domu macierzystym w Steyl uroczystą Eucharystią, rozpoczęła się 14 Kapituła Generalna Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego.
Nasze siostry rozpoczęły proces rozeznania dalszej drogi Zgromadzenia. To czas nasłuchiwania co dzieje się w poszczególnych prowincjach i regiach ale przede wszystkim słuchania Tego, którego przyzywamy u początku tego czasu-Ducha Świętego....
Włączmy się w ten czas wołając do Niego, prosząc aby On prowadził nasze siostry w czasie rozpoznawania czego pragnie Pan.
O Stworzycielu Duchu Przyjdź
nawiedź dusz wiernych Tobie krąg.
Rozpoczętej kapitule patronuje Matka Theresia Messner.

 

Wierna duchowi naszego Założyciela, nasza ukochana Matka Theresia Messner była odważną kobietą. Nie czuła się ograniczona swoją osobistą przeszłością czy przez tradycję początków Zgromadzenia. Dla niej założyciele nie byli nieśmiałymi ludźmi; byli śmiałymi mężczyznami i kobietami zdolnymi rozeznać kierunek Ducha, który poprowadziłby do odnowy zgromadzenia dla dobra misji Jezusa. Ona skompletowała w czasie swego życia to co nasze Współzałożycielki  - Matka Maria i Matka Józefa życzyłyby sobie od nas. Matka Theresia została mianowaną na Przełożoną Zgromadzenia w 1903 r. i wybraną na Przełożoną generalną przez kapitularki na I Kapitule Generalnej w 1910 r.

Pierwsza Generalna kapituła była wielkim przykładem Twórczej Wierności, będąc wiernymi naszemu pierwotnemu charyzmatowi i dostosowując go do potrzeb współczesnego im czasu.  Nasze misyjne powołanie domaga się od nas szacunku dla przeszłości, budowania na niej i pójścia tam dokąd nas Duch prowadzi. Jak Jan Paweł II wzywał zakonników: Spoglądajcie w przyszłość, tam gdzie Duch posyła was, by uczynić nawet większe rzeczy.”
Prośmy więc aby rozpoczęta Kapituła była miejscem gdzie słychać będzie głos Ducha, prośmy o odwagę dla zgromadzonych sióstr, o otwartości i hojność serca.

Z modlitwy w intencji 14 Kapituły Generalnej
Trójjedyny Boże, jesteś źródłem naszego życia i misji(...) dziękujemy Ci, za Twoją przeogomną Miłość. Miłość, która powołała do istnienia nasze Zgromadzenie(...)
Duchu Miłości niech nasza Kapituła Generalna będzie dla nas wszystkich jak nowe doświadczenie Pięćdziesiątnicy. Wzmocnij nas, abyśmy na nowo uczyniły misję Jezusa naszą misją. Pomóż nam...
Razem z Matka Theresią Messner (...), za przyczyną Maryi, która jest wzorem w naszym misjonarskim życiu. Amen

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij