Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Rozważanie na maj

Piotr włącz . Opublikowano w Newsy

„Ty bowiem mój Boże jesteś moją nadzieją. Panie ufności moja od moich lat młodych” (Ps 71,5)

nieboW życiu człowieka ważną rzeczą jest dar wiary. Jest ona źródłem łaski jaka spłynęła na nas przez chrzest św. Umacnia ją   Chrystus poprzez inne sakramenty święte. Żyjemy nią i oddychamy każdego dnia. Jest ona czymś bardzo bliskim. Wnosi w nasze życie błogosławieństwo. Jednak to co jest jej największym owocem to nadzieja. W niej otwierają się przed nami drzwi do naszego życia, które przekracza wszystko to co ograniczone, słabe i małe. Najbardziej ukazuje ona swoje oblicze, gdy w naszej bezsilności musimy się zatrzymać nie mając sił do wypełnienia naszych zadań. Nie jest to rzeczą łatwą, kiedy nie potrafimy spełniać tego, co jest naszym zadaniem. Wtedy, właśnie  wtedy, jedyną naszą siłą jest nadzieja, że Bóg wie co czyni. Bo tak naprawdę to jesteśmy tylko lichym narzędziem w rękach Pana Boga. On jednak przez moc swego Ducha może o wiele więcej. Już wiele razy nam to ukazał i pewnie każda z nas niejednokrotnie doświadczyła mocy płynącej z zawierzenia i nadziei, że Bóg może więcej niż my wszyscy razem.
Nadzieja uspakaja, nadzieja pomaga trwać, nadzieja otwiera nowe perspektywy, nadzieja przekracza to co ziemskie i otwiera na to co niebieskie, nadzieja wnosi dziwną radość, która mimo ogromnego bólu i bezradności przeżyła Maria Magdalena, gdy Jezus zawołał do niej po imieniu.
Nadzieja jest siłą modlitwy, pozwala ufać, że kto raz zawierzył siebie żywemu Bogu, tego On nigdy nie zostawi samego. Siłą napędową naszych modlitw jest Duch Święty – najgłębsza miłość z możliwych. Dzięki niemu nadzieja pokonuje wszystkie lęki i obawy. Sama staje się siłą, która jest czymś większym niż to wszystko co nas otacza. Jesteśmy w okresie Pięćdziesiątnicy. Zgromadzenie przeżywa Kapitułę. Stańmy z ufnością przed obliczem Ducha Świętego, zawierzmy jeszcze raz wszystko czym jesteśmy, wszystko czym jest nasze Zgromadzenie z jego zadaniami  i zawołajmy: Przyjdź Duchu Święty i odnów w nas prawdziwe oblicze nadziei, która daje nowe życie płynące z obumarłego ziarna ku nowym przestrzeniom zmartwychwstania. Amen
1.    Czy mimo trudów i bezradności jestem człowiekiem nadziei?
2.    Z czego czerpię siłę w pokonywaniu swoich słabości?
3.    W jaki sposób przeżywam czas Pięćdziesiątnicy?                                

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij