Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Rekolekcje zimowe w Nysie

Piotr włącz . Opublikowano w Newsy

„Bądźcie więc naśladowcami Boga, jako dzieci umiłowane" (Ef 5, 1)

Te słowa przyświecały nam podczas zimowych rekolekcji u SSpS w Nysie, które poprowadził o. Mariusz Góryjowski SVD. Podkreślił, że życie każdego człowieka to ciągłe uczenie się i zdobywanie szczytów, ale przede wszystkim ciągła droga do Jezusa i z Jezusem.

o. Mariusz SVD oparł swoje homilie na osobie św. Pawła, podkreślając jego zapał misyjny i na nowo odkrywanie Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela. W kolejnym dniu o. Rekolekcjonista przywołał postać św. Piotra – prostego rybaka powołanego przez Jezusa do głoszenia wielkiej Tajemnicy Bożej. Pierwszy raz powołany do pójścia za Jezusem, po raz drugi – jako dojrzałego człowieka, Jezus pyta o MIŁOŚĆ. Jeśli żyjemy zgodnie z Bożymi przykazaniami to doskonalimy się w Miłości, jako największej ze wszystkich cnót.


Rekolekcje u Sióstr Misyjnych to otwarcie się na potrzeby Kościoła i świata. Z racji zamieszek na Ukrainie, w sobotni wieczór uczestniczyłyśmy w Wieczorze Uwielbienia w kościele parafialnym Matki Bożej Bolesnej, w czasie którego także prosiliśmy o dar pokoju na Ukrainie. Dobrą okazja do pogłębienia tematu Miłości i Pokoju, było kazanie o. Jana K. SVD na temat pomnażania dobra i zwyciężania zła dobrem w dzisiejszym świecie, w którym aspekt przebaczenia jest niejednokrotnie pomijany. A przecież Bóg kocha każdego człowieka bez względu na to, co człowiek uczynił. Gdy na zło odpowiadamy Sprawiedliwością, Miłością i Pokojem to wtedy właśnie jesteśmy naśladowcami Jezusa.
W tym niezwykłym dla nas czasie były obecne Siostry Misyjne SSpS, zarówno te, które tam mieszkają, jak również  s. Gabriela T., która  dojechała z Raciborza. Razem z nią mogłyśmy przeżywać te dni, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy jej za wszelką dobroć, życzliwość, uśmiech, jak i za to wszystko, co ubogaciło nas duchowo.  

Wśród całego zabiegania i otaczającej nas rzeczywistości warto choć na chwilę się zatrzymać i spojrzeć na Boga i drugiego człowieka. W takim spojrzeniu pomaga nam WIARA, gdyż to ona czyni wielkie rzeczy. To dzięki niej potrafimy iść przez życie ze światłem Chrystusowej Ewangelii i rozwijać nasze skrzydła tak, aby uchroniły innych ludzi przed niebezpieczeństwem zejścia z drogi Jezusowej. „Im trudniej – tym bardziej warto” (o. Janssen SVD).

 

 

 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij