Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

"Matka Boża z walizką"

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

IMG 0675Z Grupą Marianek przygotowałam misterium maryjne: „Matka Boska z walizką”. Główna scena rozgrywa się w szkole. W czasie katechezy dzieci rysują Matkę Bożą. Wśród różnych obrazów jest jeden wyjątkowy. Matka Boża stoi pod parasolem z walizką. Po odwiedzinach u dziadków dziecka, które narysowało w/w obrazek, okazało się, że jest cudownym dzieckiem. Gdy było malutkie, zostało podrzucone Matce Bożej w walizce z dziurkami.
 
 
Była zima. Gdy dziadek zapalał przy figurze świecę, usłyszał płacz, dlatego zabrał ową walizkę do domu. Znalazł w niej dziecko. Razem z babcią wychowali je. Nauczyli, że jego mamą jest Matka Boża, która go uratowała.  
 
Ta wzruszająca scena była połączona z Dniem Matki oraz z 25-leciem istnienia Apostolatu Maryjnego w parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie. W związku z tym misterium zostało przedstawione wszystkim MAMOM, które ze łzami w oczach patrzyły na dzieci mówiące o swoich mamach i o Matce Bożej. Zakończyliśmy pięknym śpiewem oraz głębokimi życzeniami, wyrażającymi miłość i wdzięczność każdej żyjącej i zmarłej mamie.
 
Kilka dni późnie owo misterium zostało poszerzone i pogłębione scenką związaną z Cudownym Medalikiem, czyli z Matką Bożą Niepokalaną, która chce, aby Ją kochać i naśladować oraz nosić zawieszony na szyi Jej wizerunek. Młodzi Aktorzy w sposób prosty i z ogromnym przejęciem pokazały wartość tego wyjątkowego znaku. Tym razem mieli większą tremę, gdyż wśród widzów był specjalny gość: Dyrektor Krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika z Warszawy.
 
Zarówno w czasie pierwszego przedstawienia, jak i drugiego, było sporo widzów, którzy docenili trud dziewczynek biorących udział w przedstawieniu teatralnym gromkimi oklaskami oraz słodyczami. Sama też zauważam liczne i przeróżne talenty moich uczniów, które staram się z Bożą pomocą rozwijać i w dobry sposób wykorzystywać. Za każde dobro i wdzięczność widzów, składam serdeczne „Bóg zapłać”. 
 
s. Gabriela Tacica SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij