Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Fatimski Festyn Misyjny

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

20170610 131006Fatimski Festyn Misyjny to inicjatywa zorganizowana dla grup Dzieci Maryi, którymi opiekują się nasze siostry w Raciborzu i okolicach. Nie tylko 100. rocznica objawień fatimskich była okazją do wspólnego świętowania, ale także kończący się rok formacyjno- katechetyczny. Chcieliśmy wspólnie wyrazić naszą wdzięczność Maryi za jej prowadzenie i pomoc, których doświadczamy każdego dnia.
 
 Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy 10 czerwca o godz. 9.00 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. Był to czas wspólnego śpiewu, który prowadziła schola z pw. Matki Bożej w Raciborzu,  a także prezentacji poszczególnych grup. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością i zmysłem artystycznym. W spotkaniu wzięło udział 75 dzieci z 7 różnych grup parafialnych: pw. Matki Bożej i Wniebowzięcia NMP w Raciborzu, św. Józefa w Raciborzu- Ocicach,  św. Krzyża w Raciborzu- Studziennej, św. Jadwigi śląskiej w Raciborzu- Markowicach, . Podwyższenia Krzyża Świętego w Wojnowicach oraz św. Anny w Gamowie. 
 
Eucharystię odprawił ks. Artur Juzwa, natomiast homilię wygłosił proboszcz parafii w Wojnowicach, ks. Jan Bujak. We wspólnym trwaniu przed Chrystusem Eucharystycznym Marianki odnowiły swoje przyrzeczenia, by coraz gorliwiej wzrastać w duchu przynależności do Maryi Niepokalanej.
 
Ze względu na deszczową pogodę, która popsuła nasze plany misyjnych zabaw w ogrodzie, musieliśmy przenieść nasz ogródek do auli, która stała się miejscem wielu atrakcji. Było więc pisanie chińskich imion, loteria fantowa, zaplatanie bransoletek, filcowanie, malowanie twarzy, pisanie wspólnego listu na misje, modelowanie balonów, tropienie zwierząt, afrykańskie mądrości. 
 
Ogólna radość i entuzjazm towarzyszyły nam wszystkim i kto wie, czy ten pierwszy festyn nie stanie się coroczną tradycją? Bogu niech będą dzięki wszystkim, którzy włożyli swoje serce i siły w pomoc i realizację tego spotkania. Również studentom pierwszego roku edukacji artystycznej w Raciborzu. Niech Matka Najświętsza wszystkim obficie wynagradza. 
 
s. Marta Poświatowska SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij