Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Refleksja na XII Niedzielę Zwykłą

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

IMG 0313 klNie bójcie się
 
Tyle człowiek wie o sobie, a jednocześnie tak często nie rozumie samego siebie (jak zapewnia św. Jan Paweł II – nie można zrozumieć człowieka bez Chrystusa). Tak bardzo dba o urodę, o wygląd zewnętrzny. Niektórzy wiele czasu poświęcają na dobór kosmetyków, pielęgnację i nic; czasem jest gorzej niż było. Jezus natomiast zaskakuje stopniem wiedzy o człowieku i mówi: „U was nawet włosy na głowie wszystkie są policzone” (pewnie zdrowe i chore, długie i krótsze, niepojęta sprawa). On to wie, a osoba zainteresowana – nie.
 
Bóg wszystko o nas wie i bardzo nas kocha. Tak bardzo, że praktycznie trudno to sobie wyobrazić. Kocha i troszczy się, oczekując w cichości serca naszej wzajemności.
 
A człowiek nie tylko, że martwi  się o straty w urodzie, ale boi się ludzi. Obawia się, co pomyślą (co pomyśli mama, co pomyśli tata, co pomyślą koleżanki, koledzy, sympatia i nawet, co nieprawdopodobne, a jednak: co pomyśli przyjaciel…?). Dochodzi do tego, że jednymi się nie przejmuje, nawet obraża ich i nie darzy szacunkiem. A dla drugich zrobi wszystko, nawet popełni grzech (którego nie nazywa już złem, ponieważ „wszyscy” tak robią; w zaślepieniu i lęku nie zauważa, że są odważni żyjący w relacji z Bogiem), bo co inni pomyślą. Boją się stracić towarzystwo, a często ta strata stałaby się zyskiem, odzyskaniem prawdziwego Dobra i łaski Pana. 
 
Jezus ostrzega, mówiąc: „Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle” (Mt 10,28). A jednak. Największym osiągnięciem szatana w naszych czasach jest to, że o nim zupełnie się zapomina, a wielu mówi, że on nie istnieje. Tymczasem on jest i szuka sposobności, by pozyskać człowieka, by odebrać mu zainteresowanie sprawami Bożymi, by zepchnąć w nurt rzekomej nowoczesności, lansowanej mody (której zawsze trzeba się dobrze przyjrzeć i ewentualnie wybrać z niej to, co niepodważalnie piękne i stosowne dla dobra własnego i najbliższych, a nie dla tych, którzy chcą korzystać na ludzkiej niepewności i lęku, co inni pomyślą…).
 
Trzeba nam całym sercem przylgnąć do Jezusa, Dawcy życia, i postępować w wolności dzieci Bożych, we wszystkich okolicznościach dnia i nocy stawać po stronie Pana Zastępów. On nie pozwoli z siebie szydzić ani z tych, którzy całkowicie do Niego należą. Nawet, gdy tak straszliwych prześladowań współcześnie doświadczają chrześcijanie, to jednak odważnie przyznają się do Chrystusa, często za cenę życia, bo wierzą i pamiętają, że On zapewnia: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed Moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10,32).
 
„On sam swojemu ludowi daje potęgę i siłę.
Niech będzie Bóg błogosławiony!” (Ps 68,36)
 
Lidia Maria Przybysz SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij