Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Wyprawa na „Biskupią Kopę”

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

1 wyruszamy na trasęSobotni ranek 24 czerwca 2017 r. jest pogodny i zapowiada się piękny dzień. Razem z księdzem kapelanem czekam o godz. 7.30 przy areszcie śledczym w Opolu. Oczekujemy na wyjście Pań osadzonych tutaj oraz w Turawie, które otrzymały przepustkę uprawniającą do uczestnictwa w rajdzie na „Biskupią Kopę” niedaleko Głuchołaz.
 
Wkrótce Panie wychodzą i prawie równocześnie podjeżdża autokar z grupą turawską do której dołączamy. W rajdzie bierze udział 29 pań, dwóch kapelanów i czterech wychowawców. Autokar rusza około godz. 8.00.  
 
Wspólne powitanie i zapoznanie się w autokarze, modlitwa i śpiew piosenek religijnych oraz biesiadnych pozwala na zawiązanie relacji w grupie. Wysiadamy z autokaru w Jarnołtówku i ruszamy krótszym choć trudniejszym podejściem na górę - „Biskupia Kopa”.
 
Na górze wdrapujemy się na wieżę, aby podziwiać otaczające nas widoki. Droga powrotna łagodniejsza, ale dłuższa trasa. Widać spore zmęczenie i utrudzenie w grupie, ale i wielka radość, że się udało i było cudownie.
 
Po drodze posiłek przygotowany w Głuchołazach, trochę odpoczynku i powrót do Opola. Dzień minął pełen wrażeń, wspólnych wspinaczkowych wyzwań oraz na wzajemnych rozmowach i opowieściach, które myślę, każdego z nas czegoś nauczyły.
 
s. Mariola Lerch SSpS
 
 
 
 
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij