Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Odnowienie ślubów

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

325 czerwca 2017 roku o godzinie 11:00 w naszym domu w Sulejówku, odbyła się uroczysta Eucharystia, podczas której osiem sióstr juniorystek złożyło swoje kolejne śluby zakonne. Mszę Świętą celebrował o. Konrad Keler SVD, który w wygłoszonej homilii odniósł się do słów Jezusa: „nie bójcie się” - nie bójcie się niezrozumienia, samotności… W walce z tymi lękami może nam pomóc relacja z Jezusem, ale także Wspólnota, w której jesteśmy – która jest nam dana i zadana. Ważne jest też uświadomienie sobie kim jestem, jaka jest moja tożsamość, charyzmat Zgromadzenia – a w rozeznawaniu tego pomocą jest także Wspólnota…
 
 
Po homilii, w zastępstwie Siostry Przełożonej Generalnej, nasze śluby przyjęła s. Eleonora Cichoń – radna generalna, w obecności siostry prowincjalnej, Dolores Zok, i wspólnoty sióstr. 
 
Do tego ważnego wydarzenia przygotowywałyśmy się między innymi przez wspólnie odbyte rekolekcje w duchu ignacjańskim, które były prowadzone przez o. Kazimierza Trojana SJ w dniach od 16 do 24 czerwca. To był czas, kiedy mogłyśmy zatrzymać się między innymi nad tym, jak bardzo zostałyśmy przez Boga obdarowane – bo gdy się to dostrzeże, nie sposób tych darów zatrzymać tylko dla siebie. Dlatego złożone chwilę później śluby były wyrazem naszej gotowości i otwartości na to, by Duch Święty w nas i przez nas działał, posługując się nami, naszymi talentami, zdolnościami, by ostatecznie Trójjedyny Bóg był przez wszystkich znany i coraz bardziej kochany.
 
Po uroczystości złożenia profesji czasowej wraz z naszą siostrą mistrzynią – udałyśmy się do Niepokalanowa, gdzie mogłyśmy bliżej poznać o. Maksymiliana Marię Kolbego. Ów zakonnik z wielkim zapałem i oddaniem poświęcał się sprawie Maryi Niepokalanej, a ostatecznie z miłości którą był przesiąknięty - w Oświęcimiu oddał swoje życie za współwięźnia. Św. Maksymilian był przede wszystkim zatroskany o to, by przyprowadzić jak najwięcej osób do Jezusa przez Maryję. Wykorzystywał przeróżne środki do tego, aby głosić Dobrą Nowinę nawet na krańcu świata, dlatego przyglądałyśmy się także jego misyjnemu dziełu. Oprócz tego zobaczyłyśmy Panoramę Tysiąclecia, dzięki której mogłyśmy na nowo przypomnieć sobie, jak bogata w wielkich i świętych ludzi jest nasza Ojczyzna. 
 
Czas, który dane nam było wspólnie przeżyć, miał również swój misyjny akcent. S. Agnieszka Chybińska, która złożyła swoje czwarte śluby, udaje się 17 lipca na 2 lata do Argentyny - na swoje pierwsze doświadczenie misyjne. Ciesząc się razem z nią, spędziłyśmy wspólnie wieczór na pożegnaniu jej i modlitwie za misjonarzy.
 
Umocnione tym wszystkim, co wydarzyło się w minionych dniach, idziemy dalej z radością drogą życia konsekrowanego, na którą zostałyśmy przez Jezusa zaproszone. Oby każdy dzień był pełen dobrych spotkań z Bogiem w Jego Słowie, w sakramentach i w drugim człowieku… Niech nasze spojrzenie będzie zawsze misyjne – zatroskane o to, by Święty Trójjedyny Bóg żył w sercach naszych i w sercach wszystkich ludzi. 
 
s. Maksymiliana Maria Lichota SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij