Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Wizyta chińskich sióstr w Opolu

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

20170701 133718W dniach od 29 czerwca do 15 lipca 2017 odbywa się w Polsce  już po raz trzeci seminarium na temat życia konsekrowanego dla sióstr z Chin.
Seminarium to jest organizowane przez  Stowarzyszenie SINICUM, które skupia księży biskupów, kapłanów, siostry zakonne oraz ludzi świeckich, którzy swą troską otaczają sprawy Kościoła  w Chinach.
 
W sobotę, 1 lipca br. grupa chińskich sióstr, uczestnicząca w tym Seminarium, odwiedziła Opole.
 
 
Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą odprawił bp Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej, w swojej prywatnej kaplicy w intencji sióstr z Chin, Kościoła w Chinach a także o łaski dla nowej ewangelizacji. Nawiązując do czytań mszalnych o Abrahamie, ksiądz biskup zwrócił uwagę na fakt, że Bóg przychodzi do człowieka nawet wtedy, gdy ten Go nie zaprasza. Stoi u drzwi i puka. Chętnie korzysta z gościnności człowieka i czyta w naszych myślach. Podkreślił, że ilekroć do nas przychodzi drugi człowiek, to przychodzi do nas sam Bóg.
 
Nawiązując do pierwszej soboty miesiąca i objawień w Fatimie, Ks. Biskup podkreślił, że najlepiej Boga przyjęła Maryja i ugościła Go w swoim sercu. Zachęcił nas do wpatrywania się w Maryję , bo Ona pokazuje nam Swego Syna, prosząc, byśmy wzięli Go w swoje życie, ugościli, a On nam będzie błogosławił.
 
W spotkaniu uczestniczyła także nasza przełożona prowincjalna, s. Dolores Zok. Po Eucharystii nie zabrakło też radosnego spotkania przy wspólnym stole, które przygotowała nasza opolska wspólnota. Siostry z Chin miały też możliwość zwiedzania katedry opolskiej i zostały pobłogosławione relikwiarzem Krzyża Świetego. Następnie Siostry wyruszyły do Nysy, by uczestniczyć w kolejnych spotkaniach.
 
s. Aldona Skrzypiec SSpS

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij