Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Refleksja na XVII Niedzielę Zwykłą

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

IMG 0319 klDrogocenna perła
 
Królestwo Boże to nie jest sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, radość i pokój w Duchu Świętym (por. Rz 14,17). Królestwo niebieskie to skarb niewypowiedziany, to drogocenna perła.
 
Tymczasem nawet bezcenny naszyjnik z oceanicznych pereł, nie zapewni człowiekowi pokoju serca, nie będzie przepustką do nieba, jeśli zabraknie prawdziwej miłości.
 
Byłoby dobrze sprzedać, rozdać, stracić wszystko, co się posiada, by mieć udział w królestwie Jezusa Chrystusa i Jego sprawach. Król Salomon tak się przejął sądzeniem ludu Bożego, i rozróżnianiem dobra i zła, że prosił Boga o mądrość, a nie o sukces czy drogocenne klejnoty. Jego modlitwa okazała się szczególnie miła Bogu. Wszechmocny PAN sprawił, że Salomonowi nie brakowało ani mądrości, ani bogactwa. 
 
Co mogę uczynić, by Prawdziwego Boga bardziej znać i kochać?
 
Co jest moim drogocennym skarbem, perłą, czy ona prowadzi mnie do królestwa Bożego?
 
Co otwiera mnie na Boga, który jest Miłością?
 
Miłującym Boga, zgodnie z obietnicą Apostoła narodów, wszystko pomaga ku dobremu (zob. Rz 8,28).
 
Obyśmy przy końcu świata znaleźli się wśród przeznaczonych do chwały PANA, a nie pośród złych, skazanych na ogień nieugaszony.
 
„Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów” (Mt 13,50), powiedział Jezus (ewangeliści wielokrotnie to odnotowali), i jeszcze piec rozpalony – obraz, bardziej rzeczywistość piekła, przebywania bez Boga, bez Jego kojącej, uzdrawiającej, ubogacającej obecności. To tragedia, którą człowiek sam sobie przygotowuje i wybiera, mówiąc Wszechmocnemu: nie.
 
Płacz  nad sobą, płacz bezsilny, płacz pogrążający w smutku, złości, w oddzieleniu i strasznej samotności. 
 
Jeszcze zgrzytanie zębów. W tym życiu bywa tak, że w nocy zgrzytają zębami ci, którzy za dnia nie radzili sobie ze stresem. Udało się im ukryć agresję, złość, i grać łagodną osobę. Ale nie zdążyli lub nie chcieli oddać tego, co trudne Jezusowi, zasnęli z tym przerażającym bagażem w sercu i umyśle, dlatego w czasie snu zgrzytają zębami. To bardzo nieprzyjemne, gdy w nocy usłyszy się ten dźwięk. A w piekle będzie się on wydobywać z wielu ust. To będzie, czy już jest, porażający koncert. On się spotęguje, gdy dołączą inni przeciwnicy Pana Zastępów.
 
Jak to dobrze, że przy końcu świata, PAN oddzieli złych od dobrych, dokona sprawiedliwego sądu. Kochający Najwyższego zostaną zaproszeni do niekończącej się szczęśliwości i wiecznej radości, a źli pójdą na potępienie wieczne.
 
„My zaś nie należymy do odstępców, którzy idą na zatracenie, ale do wiernych, którzy zbawiają duszę” (Hbr 10,39). 
 
Miłosierny Jezu, nie pozwól nam zamknąć się na Twoją łaskę i zachowaj nas na życie wieczne z Tobą.  
 
Lidia Maria Przybysz SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij