Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Szkoła Animatorów Misyjnych w Czchowie

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

Od 2 do 5 lipca w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie Kozieńu odbyła się Szkoła Animatorów Misyjnych prowadzona przez ks. Krzysztofa Czermaka, ks. Piotra Boracę i panią Lidię Rutkowską. Wśród 20 uczestników byli księża, klerycy i siostry zakonne – w tym s. Filipa Miś i ja.
 
 
Nasze spotkanie składało się z wykładów, pracy w grupach i modlitwy za całe dzieło misyjne. W tym czasie zapoznaliśmy się bliżej z dokumentami misyjnymi Kościoła, jak również z Papieskimi Dziełami Misyjnymi - szczególnie z Papieskim Dziełem Misyjnym Dzieci i Papieskim Dziełem Rozkrzewiania Wiary. Oprócz teoretycznych elementów wykładów otrzymałiśmy także praktyczne wskazówki, pomocne w pracy z grupami misyjnymi, jak również z innymi grupami dzieci i młodzieży. 
 
Jeden z wykładów  ks. Stanisława Wojdaka (byłego misjonarza z Afryki, a aktualnie ojca duchownego w tarnowskim seminarium) był poświęcony „Podstawom duchowości misyjnej” opierającej się na czterech filarach: 1) przyzwoleniu, by dać się prowadzić Duchowi Świętemu,
2) życiu tajemnicą Chrystusa,
3) miłości do Kościoła i do ludzi,
4) byciu autentycznym dzięki wchodzeniu na drogę świętości.
 
Podczas tych paru dni nie zabrakło spotkań z misjonarzami. Ks. Marian Pazdan opowiedział nam o swojej pracy w Republice Konga, a ks. Grzegorz Trojan o misjach w Peru. Odwiedził nas także ks. bp Jan Piotrowski – ordynariusz diecezji kieleckiej, który również ma za sobą bogate doświadczenie misyjne.
 
Papież Franciszek w adhortacji EVANGELII GAUDIUM napisał: „Każdy chrześcijanin jest misjonarzem w takiej mierze, w jakiej spotkał się z miłością Boga w Chrystusie Jezusie. Nie mówmy już więcej, że jesteśmy «uczniami» i «misjonarzami», ale zawsze, że jesteśmy «uczniami-misjonarzami».” Zakończone spotkanie było dla nas takim wezwaniem, by budzić ducha misyjnego – świadomość odpowiedzialności za Kościół misyjny w tych środowiskach, w których na co dzień jesteśmy.
 
Obyśmy zawsze mieli na sercu sprawę, by Dobra Nowina dotarła do każdego człowieka, a ci którzy nie doświadczyli Bożej Miłości – otworzyli się na nią widząc w nas autentycznych świadków Ewangelii.
 
s. Maksymiliana Maria Lichota SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij