Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Jasnogórski Namiot Powołaniowy

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

IMG 2983W Częstochowie, na  Jasnej Górze, pielgrzymi mogą odwiedzić „Namiot powołaniowy”, w którym pełnią dyżur siostry z różnych zgromadzeń zakonnych. Namiot ten mieści się przy murach okalających Jasnogórski klasztor. W dniach od 29-31 lipca br. taki dyżur pełniły w imieniu naszego Zgromadzenia  s. Francesca Ratajczak z Sulejówka i s. Faustyna Radzik z Bydgoszczy. 
 
 
Te kilka dni pozostawiły w sercu wspomnienie bardzo wielu spotkań z ludźmi, którzy przychodzili do naszego namiotu, by porozmawiać, uzyskać informacje, podzielić się swoimi troskami, szukając rady i wsparcia.
 
Zapraszałyśmy także do wspólnej modlitwy różańcowej, w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu nazwanym „Wpadnij na 10-tkę Różańca”. Pielgrzymi podawali swoje intencje i łączyli je z prośbą o nowe powołania i o dar rozeznania powołania dla ludzi młodych. Miałyśmy okazję witać pielgrzymki zorganizowane, które w tych dniach docierały na Jasną Górę (pielgrzymka bydgoska, pielgrzymka górali). Rozdałyśmy wiele obrazków, folderków, prosząc o modlitwę w intencji powołań. Miałyśmy okazję porozmawiać z kilkoma młodymi osobamii, które rozeznają swoje powołanie i szukają rady lub informacji.
 
Doświadczyłyśmy, jak pulsuje życie w tym duchowym sercu naszej Ojczyzny. Widziałyśmy wiele rodzin, które ze swoimi dziećmi zmierzały na spotkanie z Matką Bożą. Wraz z s. Faustyną cieszyłyśmy się, że możemy być obecne wśród pielgrzymów, służąc im słuchającym sercem, informacją, radą i modlitwą. 
 
S. Francesca Ratajczak SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij