Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

"Idźcie i głoście w mocy Ducha Świętego" - rekolekcje dla dziewcząt

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

20431427 337139910075608 2695142854101662719 nW Sulejówku odbyły się kolejne rekolekcje dla dziewcząt, których temat brzmiał: „Idźcie i głoście w mocy Ducha Świętego”. Rekolekcje prowadził o. Tomasz Bujarski SVD, a współpracowały z nim s. Francesca Ratajczak, s. Magdalena Szwankowska i s. Rafaela Woźnica. Uczestniczyło 5 dziewcząt z rożnych stron Polski, które przez swoje zaangażowanie i otwartość sprawiły, że rekolekcje stały się głębokim spotkaniem z Bogiem, który kocha nas i posyła do ludzi.

Zobacz zdjęcia

O. Tomasz głosił z mocą Słowo Boże i przygotowywał dziewczyny do  misji głoszenia Dobrej Nowiny o miłości Boga. Bardzo znaczącym wydarzeniem był wyjazd do Centrum Formacji Misyjnej przy ul. Byszewskiej w Warszawie. Tam mogliśmy poznać miejsce, gdzie księża, siostry i świeccy poprzez niemal całoroczny program przygotowują się do pracy misyjnej.

Dziewczyny były pod wielkim wrażeniem  spotkania z o. dr Kazimierzem Szymczychą SVD, sekretarzem KEP do spraw misji, którego gościnność, życzliwość i zapał misyjny zachwycił nasze serca.

Podczas rekolekcji dziewczyny miały także okazję spotkać się z naszymi misjonarkami. S. Dolores Zok, przełożona prowincjalna, wprowadziła nas w świat misji w Afryce, gdzie pracowała wiele lat jako pielęgniarka.

Przeżyłyśmy też spotkanie z s. Elizą Szyprowską SSpS, która właśnie przyjechała na urlop z Hiszpanii, gdzie od roku przebywa; uczy się języka hiszpańskiego i przygotowuje do pracy pastoralnej w tym kraju.

Każdego dnia kulminacyjnym punktem była Eucharystia. Dzień zazwyczaj kończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu. Trwając przed Panem, mogliśmy dziękować i wielbić Go za to, czego dokonywał w naszych sercach. Nie zabrakło też innych atrakcji, np. wypraw na grzyby i to z wielkim sukcesem! Ważnymi chwilami były również posiłki, podczas których mogliśmy się lepiej poznać i porozmawiać na przeróżne tematy. 

Uczestniczki lipcowych rekolekcji już planują nastęny przyjazd do Sulejówka. Kolejne rekolekcje odbędą się w zimie, 24-28 stycznia 2018 r. Zapraszamy!!!

S. Francesca Ratajczak SSpS

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij