Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Eurospotkanie sióstr juniorystek na Ukrainie

Siostry włącz . Opublikowano w Newsy

DSCF3267Chcę podzielić się z Wami tym, co mogłyśmy jako juniorystki SSpS przeżyć na początku sierpnia br. Nasze siostry w ślubach czasowych z Europy co roku spotykają się razem, by dzielić się swoją codziennością. Tym razem nasze stopy stanęły na ziemi ukraińskiej. Przez kilka dni poznawałyśmy sytuację tego kraju, gdzie- mimo iż media milczą- wojna nadal trwa. A to oznacza, że wciąż giną niewinni ludzie.
 
 
Usłyszałyśmy świadectwa osób, które charytatywnie, ryzykując własne życie, jeżdżą na linię frontu, by wspierać walczących żołnierzy oraz osoby, które wciąż tam mieszkają i służyć im pomocą medyczną oraz duchową.
 
Także nasze Siostry z prowincji ukraińskiej jeżdżą tam. Najbardziej zapadło mi w serce jedno zdarzenie opisane przez s. Natalię Kłapuszyńską. Pewnego razu siostry pojechały odwiedzić dzieci ze szkoły, która znajdowała się we wsi na linii frontu, między dwoma przeciwnymi sobie wojskami. Słychać było latające bomby nad dachem szkoły, szyby w oknach trzęsły się, niejednokrotnie tłukły się od hałasu wojennej batalii. Dzieci szybko zauważyły, że siostry się boją. Wtedy jeden z uczniów podszedł i powiedział: „Siostry się nie boją, te bomby naprawdę nie spadną na nas.” Dziecięce pocieszenie, a jednak człowiek wie, jak wielkie to ryzyko….
 
Podczas naszego wspólnego spotkania dzieliłyśmy się też naszym życiem; tym, czym żyją nasze serca i apostolatami, którym oddajemy się w naszej codzienności. Ta wspólna wymiana bardzo nas ubogaciła i zjednoczyła.
 
Miałyśmy też piękną uroczystość podczas pobytu na Ukrainie. S. Svitlana Matsiuk złożyła śluby wieczyste mówiąc Panu Bogu swoje „Tak” już na zawsze. W ukraińskim klimacie, z niemieckim akcentem, ponieważ po 3 - letnim doświadczeniu misyjnym w Niemczech, sama powiedziała: „Tam uczyłam się jak być służebnicą DuchaŚwiętego.” Do wspólnego świętowania włączyły się trzy srebrne jubilatki, które wyjechały z Polski, by nieść Chrystusową Ewangelię właśnie na Ukrainie.
 
Ostatniego dnia zwiedzałyśmy Kijów. Wujek s. Svitlany z wielkim oddaniem oprowadzał nas po mieście, opowiadając historyczne szczegóły. Mogłyśmy być bliżej miejsc, gdzie 3 lata temu trwała krwawa walka na Majdanie, zobaczyć to miejsce, wejść choć trochę w „buty” tych, którzy walczyli za Ukrainę i zginęli. To doświadczenie umocniło nas w przekonaniu, że bez Boga i modlitwy nie ma pokoju…
 
Wieczorem pożegnałyśmy się z naszymi gospodarzami oraz uczestniczkami spotkania z Ukrainy, Austrii, Słowacji, Paragwaju i wsiadłyśmy do autokaru, by wrócić do Polski. Jechałyśmy 27 godzin śliczną „zeberką”. Bogu niech będą dzięki za ten czas. Do zobaczenia za rok.
 
s. Krystyna Błędowska SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij