Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Refleksja na XXI Niedzielę Zwykłą 2017

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

IMG 0104klBłogosławiony jesteś
 
PAN chce objawiać się nam; pragnie naszej głębokiej i zażyłej relacji z Nim. Co ciekawe, Jezus mówi: „Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić” (Łk 10,22). A przed Męką wyznaje: „Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich” (J 17,26). Oby Syn widział nasze dążenie do poznania Boga i objawiał nam sprawy Boże. Obyśmy byli otwarci na dar Ducha Świętego, który nieustannie przypomina naukę Zbawiciela i poucza, dopełnia Jezusowe dzieło.
 
Chrystus podkreśla: „Beze Mnie nic nie możecie uczynić” (J 15,5), natomiast Apostoł Narodów zapewnia: „z Niego i przez Niego, i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki” (Rz 11,36). PAN doskonale nas zna i posyła nam swego Pocieszyciela, abyśmy żyli Jego słowem i odważnie głosili Ewangelię spragnionym prawdy i miłości. Wtedy naszym udziałem mogą stać się słowa wypowiedziane przez Anioła do Jana na Patmos: „To mówi Święty, Prawdomówny, Ten, co ma klucz Dawida, Ten, co otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, co zamyka, a nikt nie otwiera. Znam twoje czyny. Oto postawiłem jako dar przed tobą drzwi otwarte, których nikt nie może zamknąć, bo ty, chociaż moc masz znikomą, zachowałeś moje słowo i nie zaparłeś się mego imienia” (Ap 3,7-8). 
 
Byłoby dobrze usłyszeć od Jezusa słowa podobne do tych, które wypowiedział do Piotra w okolicach Cezarei Filipowej: Błogosławiony jesteś Łukaszu, synu Andrzeja; błogosławiona jesteś Anno, córko Cypriana, bo to, co wiesz o Mnie objawił ci mój Ojciec. To marzenie i godziwe pragnienie może stać się rzeczywistością, gdy człowiek otworzy się na Boże działanie; gdy tak jak Apostoł Piotr zostawi wszystko i będzie szukać Jezusa, będzie otwierać się na prawdę o Nim, którą chce objawiać Ojciec i Duch Pański. 
 
Ważne jest nauczanie Piotra naszych czasów. Obietnica Jezusa dotycząca władzy pasterskiej następców pierwszego papieża trwa nieprzerwanie. Wciąż aktualne są słowa: „Cokolwiek zwiążesz [czegokolwiek zabronisz] na ziemi, będzie związane [zabronione] w niebie, a co rozwiążesz [na co zezwolisz] na ziemi, będzie rozwiązane [zezwolone] w niebie” (Mt 16,20). Stąd nasza wielka modlitwa za Ojca świętego i ufne wsłuchiwanie się w naukę Kościoła, przez którą Prawdziwy Bóg objawia siebie. 
 
Synu Boga żywego,
„Będę głosił Twoje imię moim braciom, 
będę Cię chwalił pośród zgromadzenia!” 
(Ps 22,23)
 
Lidia Maria Przybysz SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij