Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Misyjny Dzień Chorych

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

DSCF3733Misyjny Dzień Chorych organizowany jest cyklicznie raz do roku w naszej raciborskiej Annuntiacie. Dziś 24 sierpnia dopisuje nam piękna pogoda, która sprzyja liczebnemu przybyciu gości. Dużą radością jest dla nas fakt, że spośród 160 osób przybyłych na to spotkanie, wielu czeka cały rok, by po raz kolejny spotkać się właśnie w tym gronie i dziękować Bogu za otrzymane łaski, prosząc również o dalsze zdrowie.
 
 
Do poprowadzenia spotkania został zaproszony ks. dr Henryk Szymiczek, SVD- wspaniały mówca- który podczas konferencji ukazał, że największą chorobą człowieka jest choroba serca: „My widzimy świat przez pryzmat naszego serca. Kiedy nasze serce jest zdrowe, nasze widzenie świata jest zdrowe". Ojciec mówił również o ranach, które każdy z nas w sobie nosi już od wczesnych lat dziecięcych. Ranach, które może uzdrowić tylko Jezus. Dlatego też potrzeba, byśmy trwali przed Nim w Najświętszym Sakramencie, ponieważ On właśnie tam uzdrawia. Kilkakrotnie zostały powtórzone słowa: „Kto idzie do nieba, to dla niego teraz wszystko dookoła jest niebem.” Wdzięczność Bogu nie tylko za to, co proste i przyjemne, ale również za to, co trudne i bolesne, wyzwala przychodzenie Ducha Świętego, który udziela daru pokoju i radości.
 
Kiedy choruje dusza, choruje również ciało. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to doświadczenie bólu, które nas spotyka, może być ogromnym bogactwem dla Kościoła, szczególnie Kościoła misyjnego. Nasze spotkania mają właśnie taki charakter: łamania chleba z tymi, którzy się źle mają, a Chrystus, który rozmnaża okruchy, nasyca dzięki temu głodnych ewangelicznej nadziei ludzi całego świata. 
 
Z misyjnymi pozdrowieniami i do zobaczenia w przyszłym roku. 
 
s. Marta Poświatowska SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij