Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Z „żółtą szósteczką” – do Ciebie Mateczko!

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

IMG 20170820 WA002019 sierpnia już 41 raz na Jasnej Górze swoje kroki postawili pątnicy z diecezji opolskiej. Blisko 2800 osób witało Maryję w cudownym obrazie przynosząc jej na własnych nogach codzienne życie i towarzyszące mu bóle, troski i radości.

Z naszej werbistowskiej parafii w Nysie już czwarty raz wyruszyłam na pielgrzymi szlak z ponad 60-cio osobową grupą czyli „6 żółtą”. 

Zobacz zdjęcia

Przewodnikiem niezmiennie od wielu lat był ks. Józef Zwarycz – proboszcz ze Starego Paczkowa, który jako również kierownik całego nurtu nyskiego pilnował wielu spraw organizacji i przebiegu pielgrzymki. Tym razem cieszyliśmy się również obecnością werbisty o. Pawła Gałły, który oprócz dzielenia wiary ubogacał nas swoimi przeżyciami misyjnymi, zwłaszcza z posługi na Madagaskarze.

Tegoroczne pielgrzymowanie oparte było na temacie „ Z Maryją idziemy głosić Ewangelię miłosierdzia”, który świetnie odzwierciedla charakter pielgrzymki. W tym jednozdaniowym haśle zawierają się najważniejsze duchowe aspekty przeżywane w tym roku. Do nich zalicza się przede wszystkim jubileusz 300-lecia koronacji Obrazu Jasnogórskiego oraz 100-lecie objawień fatimskich, które szczególnie podkreślał fakt wyruszenia na pielgrzymi szlak 13 sierpnia – dzień kolejnego objawienia fatimskiego. W temacie zawarta jest również myśl programu duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Wątków do rozważań duchowych nie brakowało, ale najważniejsze jest to, że były one nie tylko rozważane, ale przede wszystkim realizowane.

Pielgrzymka jest czasem obfitym w akty miłosierdzia ze strony pielgrzymów, ludzi, których spotykamy i Boga, który troszczy się o każdy szczegół w tej niełatwej wyprawie. Maryja idzie razem z nami w wielu pieśniach, modlitwach i intencjach, jakie jej stale przedstawiamy, dając nam wzór do codziennego kroczenia za Jezusem. A wszystko to jest głoszeniem Ewangelii, w której objawia się sam Chrystus pozostający pośród nas dzięki Eucharystii, sakramentu pokuty i dobroci, jaką wzajemnie każdy sobie okazuje.

Do sposobów codziennego trwania w wierze dołączyły przedstawione w konferencjach dwa wzory do naśladowania św. Brata Alberta i bł. Marii Luizy Merkert, które w tym roku w Polsce i na Śląsku mają szczególne znaczenie. Dodatkową, nową formą modlitwy stała się poranna medytacja nad Słowem Bożym, mająca na celu pogłębić akt listopadowego przyjęcia Chrystusa jako Króla i wynikające z niego konsekwencje i zadania.

Oprócz aktywnego uczestnictwa w grupie moją dodatkową radością była możliwość posługiwania w służbie medycznej, która niezawodnie opatrywała zbolałe nogi i łagodziła inne dolegliwości. Kilku wykształconych medycznych na czele z panią Lucyną Raszek i trzema wolontariuszami niejednokrotnie do późna w nocy dokładali starań, aby każdy pielgrzym miał na „czym” dotrzeć do tronu Jasnogórskiej Pani.

Na osiągnięcie celu pracowaliśmy sześć dni w upale i deszczu, bólu i niewygodzie, ale i w radości, wytrwałości i miłości bliźniego, czego w takiej ilości na co dzień trudno doświadczyć. Cały trud był warty podjęcia, a nagroda przemiany duchowej, wysłuchanych wielu próśb i doświadczenia wspólnoty przekracza oczekiwania. Zachęcam każdego do przebycia chociaż jednego dnia tej drogi, aby poczuć się pielgrzymem i zobaczyć piękno wędrówki. Dla wątpiących w swoje siły i zaufanie Bogu kieruję słowa niewidomej dziewczyny Marysi Ruszeckiej, która szła w tym roku z nami: „najwspanialsze jest przebywanie razem i spotkanie tylu życzliwych, pomagających ludzi”.

s. Olga Piluszyk SSpS

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij