Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Jest zakątek na tej ziemi, gdzie powracać każdy chce....

Dominika włącz . Opublikowano w Newsy

IMG 1136Jedną z moich tegorocznych radości był udział w 25-tej jubileuszowej pielgrzymce pieszej do Częstochowy wraz
z wiernymi z parafii pw. NSPJ w Wyrach (niedaleko Mikołowa). Była to moja siódma pielgrzymka z mieszkańcami Wyr i okolic. Po sześcioletniej przerwie wróciłam, by wędrować z nimi jako siostra zakonna. 

Zobacz zdjęcia

Moja przygoda z "żółtą pielgrzymką", bo tak określają ją mieszkańcy Wyr, rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy mój znajomy ks. Krystian Łagowski został wikarym tejże parafii. Po trzech latach ks. Krystian zmienił  parafię, a moja miłość do pielgrzymowania z jego pierwszymi parafianami została. 

Ostatni raz pielgrzymowałam tuż przed wstąpieniem do Zgromadzenia, tj. w sierpniu 2011r.; wtedy celebrowaliśmy jubileusz 19 lat wspólnego pielgrzymowania. W tym roku szczęśliwym zrządzeniem losu, a bardziej dzięki Bożej interwencji, po raz pierwszy od wstąpienia miałam urlop w sierpniu. Dlatego od 16 do 19 sierpnia wraz z drogimi memu sercu Wyrzanami, wędrowałam do Częstochowy ze śpiewem na ustach, z wieloma intencjami w sercu i z przyjaciółkami u boku do naszej Mamy, by powierzyć jej wszystko to, co głęboko w sercu ukryte.

A że była to 25-ta pielgrzymka, dziękowaliśmy Bogu za te 25 razy wspólnego pielgrzymowania. Stąd na naszych jubileuszowych koszulkach pojawił się stosowny napis, będący zarazem hasłem przewodnim srebrnej pielgrzymki:"Dzięki Bogu". Miło mi było spotkać znajome twarze, których nie widziałam przez 6 minionych lat. Bogu niech będą dzięki za trud i radość wspólnego pielgrzymowania, za wszystkie rozmowy, starych i nowych znajomych, i za spotkanie z naszą Mamą, która zawsze czeka, tu na Jasnej Górze na nas.

Na marginisie dodam, że moją radość dopełniło spotkanie w Częstochowie naszych sióstr: s. Hanny Kulaszewskiej, s. Maksymiliany Lichoty,  s. Agnieszki Królikowskiej, s. Marii Gwiazdy i s. Miry Piasek.

Bogu niech będą dzięki!
s. Filipa Miś SSpS

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij