Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Rekolekcje w Nysie- "Bądź dobry jak chleb"

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

IMG 1905Jak co roku na wakacjach, odbyły się rekolekcje dla dziewcząt w Nysie. Tym razem nasze hasło przewodnie brzmiało: "Bądź dobry jak chleb". Naszymi duchowymi przewodnikami byli siostra Gabriela Tacica SSpS oraz ojciec Damian Piątkowiak SVD, którego codziennie słuchałyśmy na Eucharystii.
Po przyjeździe do klasztoru 24 sierpnia każda z nas została ciepło przywitana i zaprowadzona do swojego pokoju na czas rekolekcji. W kaplicy, gdzie za niedługo miała odbyć się Msza święta, czekała już na nas organistka Marysia, którym swoim pięknym śpiewem i grą umilała ten cudowny czas naszego pobytu.
 
 
Rekolekcje tradycyjnie rozpoczęły się Eucharystią, którą prowadził Ojciec Damian. Po posiłku czekała na nas mila niespodzianka, jaką był wieczorek zapoznawczy. Każda z nas miała okazję podzielić się z innymi zmianami w swoim życiu, jakie nastąpiły w ostatnim czasie. Ten dzień zakończył się nieszporami.
 
Każdy następny dzień zaczynał się od jutrzni. Po śniadaniu odwiedziłyśmy "siostry różowe", gdzie uczestniczyłyśmy w adoracji. Miałyśmy wtedy czas na wyciszenie się, indywidualną modlitwę, ale również na własne przemyślenia oraz rachunek sumienia. W klasztorze czekał już na nas pyszny obiad zrobiony przez Siostrę Przełożoną  Weronikę. Następnie chwila czasu wolnego nam dobrze zrobiła, odpoczęłyśmy również oglądając film pt. "August Rush" przygotowany przez s.Gabrielę. Oczywiście była też przerwa na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kiedy seans dobiegł końca, przyszedł czas na dzielenie się Słowem Bożym. Po posiłku tradycyjnie pogodny wieczorek i nieszpory.
 
Trzeciego dnia nasz plan uległ drobnej zmianie, ponieważ odwiedził nas o.  Ryszard Gontarczyk SVD, z którym razem oglądałyśmy przygotowany przez niego film pt. "Pasażerowie". Nie był to film typowo religijny, ale miał bardzo duże nawiązanie do raju i stworzenia świata przez Boga.
 
Jak się okazało, odwiedziła nas jeszcze s. Ewa Pliszczak SSpS, która jest misjonarką w Anglii oraz nasza katechetka, pani Teresa. S. Ewa podzieliła się z nami swoim życiem duchownym, spostrzeżeniami oraz opowiadaniami z życia, które były bardzo interesujące. Razem z nami uczestniczyły we Mszy św. 
 
Kolejny dzień czyli niedziela zapowiadał się ciekawie, ponieważ byłyśmy zaproszone do kościoła św. Jana Chrzciciela. Zostałyśmy w nim bardzo miło przywitane przez księdza wikarego Tomasza. Popołudniu był czas na film pt. "Dźwięki muzyki". Następnie w ramach pogodnego wieczorku  wybrałyśmy się nad jezioro, gdzie miałyśmy okazję obserwować piękny zachód słońca i podziwiać wielkość Boga Stwórcy. Następnie razem z dziewczynami i s. Gabrielą zajęłyśmy się uzupełnianiem kroniki.
 
Kolejny dzień był dniem kończącym rekolekcje; rano odbyła się jeszcze Msza św., następnie był czas na pakowanie się i sprzątanie.
 
W imieniu wszystkich dziewczyn , które uczestniczyły w tych rekolekcjach pragnę podziękować s. Gabrieli za wspaniałe prowadzenie rekolekcji, wieczny uśmiech na twarzy i głoszenie Słowa Bożego; pozostałym siostrom za miłe przyjęcie, zaufanie i rozmowę. Księdzu Damianowi za wspólne Msze św. I czas nam poświęcony, oraz księdzu Ryszardowi za wartościowe słowa, które od niego otrzymałyśmy.
     
Osobiście chciałabym podziękować dziewczynom , że kolejne rekolekcje mogłam spędzić akurat z nimi, za luźną atmosferę, wspólną modlitwę, dużo uśmiechu i dobrej zabawy. Mam nadzieję,że widzimy się na feriach.                
 
Natalka
 
 
 
 
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij