Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Wakacje z Misjami 2017

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

20170721 171456Tegoroczne Wakacje z Misjami dobiegły już końca. Na książeczkach, które otrzymali wszyscy uczestnicy widniało hasło: „Ochrzczeni, posłani”.  W tym właśnie duchu spędzaliśmy wspólnie czas, budując jedność z Bogiem i drugim człowiekiem. 
 
 
Ocypel jest przepięknym, malowniczym miejscem położonym w Borach Tucholskich. Nie tylko dzieci, ale również rodzice, którzy chcieliby oderwać się choć na chwilę od zgiełku miejskiego, mogą odpocząć w werbistowskim ośrodku wczasowym. Urzeka on nie tylko pięknem natury, bliskością lasu czy kąpieliska, ale przede wszystkim rodzinnym i serdecznym klimatem, który wytwarzają ojcowie werbiści, zatrudnieni tam ludzie i wczasowicze, przyjeżdżający od wielu lat. 
 
Dziesiątki opiekunów przybywa na wakacje z misjami, by na 10-dniowych turnusach charytatywnie wspierać dzieło misyjne Kościoła. Wielu z nich przyjeżdżało do Ocypla jeszcze jako uczestnicy; teraz już po latach jako opiekunowie. Ja w tym roku byłam pierwszy raz i przyznam, że jestem zafascynowana tym miejscem, organizacją, a także profesjonalizmem o. Wiesława Dudara SVD, który jest prawdziwym ojcem i twórcą tego wspaniałego dzieła. Nic w tym dziwnego, że każdy turnus jest wypchany po brzegi, a liczba chętnych wzrasta. Rodzice czują się spokojni, mogąc zostawić swoje pociechy w najlepszych rękach. 
 
Jako siostry Służebnice Ducha Świętego z ogromną radością wspieramy dzieło "Wakacji z Misjami " nie tylko modlitwą, ale także personalnie. Co roku nasze siostry z Pieniężna są obecne na każdym turnusie. W tym roku  o to, by być z młodzieżą na drugim turnusie postarała się s. Anna Narloch; na III turnus połączony z warsztatami tanecznymi przyjechała s. Marta Poświatowska. Natomiast na ostatnim turnusie była s. Elżbieta Figurniak z grupką dzieci z Raciborza. 
 
Z nutą zniecierpliwienia oczekujemy następnych wakacji, które z pewnością przyniosą nam wiele okazji do tego, by spotkać Pana Boga w drugim człowieku. Niech łaski, których Pan Jezus udzielił nam hojnie, owocują w rozpoczynającym się roku szkolnym. A Bóg od którego nie można odpocząć, lecz tylko z Nim i w Nim odpoczywać, będzie naszą siłą do podejmowania codziennych wyzwań. 
 
s. Marta Poświatowska SSpS 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij