Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

JubileuszKażdy dzień jest okazją do tego, by podziękować Panu Bogu za dar powołania, jaki złożył w kruchych naczyniach, którymi jesteśmy my same. Są jednak w życiu dni, kiedy pragniemy wyśpiewać Bogu szczególne „Te Deum”. Taką okolicznością był srebrny jubileusz profesji zakonnej naszych sióstr, które przyjechały z różnych stron świata, ażeby dzielić w macierzystym domu naszej prowincji radość wytrwałego kroczenia za Chrystusem.

Zobacz zdjęcia

Dzisiejszy dzień był również radością spotkania z rodzinami naszych sióstr misjonarek przybyłych, jak co roku, do raciborskiej Annuntiaty. Wspaniale nałożyły się na siebie obie uroczystości. Obecność misjonarek sprawiła, że zaproszeni goście mogli usłyszeć aktualne misyjne wieści.

Jubileuszową Eucharystię poprzedził różaniec w intencji misjonarek. Głównym celebransem był o. Andrzej Fałat SVD, który wygłosił również homilię. Nawiązał w niej do św, Matki Teresy z Kalkuty, którą wielu podziwiało i wciąż podziwia za jej pracę, miłość, pokorę i uniżenie. Lecz tym co, było najbardziej niezwykłe, to 50 lat ciemności duchowych, które były jej nieodłączną towarzyszką. Po 11 latach potrafiła ucieszyć się tym trudnym Bożym darem, ponieważ zrozumiała, że należy on do planu, jaki Bóg miał dla niej i jej życia. Była światłem dla innych, doświadczając ciemności.

Wobec każdego z nas Bóg ma swój plan, który realizuje się każdego dnia. Niech przykład świętości Matki ubogich rozpala w nas płomień miłości do Chrystusa i czyni nas otwartymi na przyjmowanie Jego woli i podatnymi do jej wypełniania.

S. Marta Poświatowska SSpS

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij