Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Eurospotkanie w Fatimie

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

Eurospotkanie w FatimieFatima. Miejsce, które wybrała Matka Boża, aby 100 lat temu objawić się trójce dzieciom. Przez tych prostych Pastuszków skierowała do wszystkich ludzi wezwanie do pokuty i modlitwy różańcowej. W dniach 20-27 sierpnia, jako team formacyjny polskiej prowincji SSpS, udałyśmy się do tego szczególnego miejsca, aby uczestniczyć w spotkaniu sióstr z całej Europy.
 
 
Każdą prowincję lub regię reprezentowały przełożone prowincjalne/regionalne oraz siostry odpowiedzialne za poszczególne etapy formacji. Oprócz tego była z nami s. Mikaelin Bupu, radna generalna, i o. Peter Dusicka SVD. Z Polski w spotkaniu uczestniczyły: przełożona prowincjalna, s. Dolores Zok, s. Aleksandra Huf, s. Alicja Pachla, s. Hanna Kulaszewska i s. Francesca Ratajczak.
 
Temat, który starałyśmy się zgłębić, brzmiał: "Formacja stała i samoświadomość: pełna radości pielgrzymka ku wewnętrznej wolności". Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem życia wspólnotowego, s. Maria José, przełożona regionalna Hiszpanii/Portugalii, ukazywała znaczenie bycia świadomym swoich uczuć, zranień, aby pozwolić Panu Bogu w kontemplacyjnej modlitwie uzdrawiać nas i czynić owocniejszym nasze życie osobiste i wspólnotowe. 
 
Drugiego dnia pojawił się wśród nas szczególny gość, a był nim biskup z Tangeru-Maroko, ks. Santiago Agrelo. Bardzo poruszające było jego świadectwo spotkania z problemem migrantów, jaki na co dzień dotyka jego diecezję. Ksiądz biskup starał się nam uświadomić proces tracenia umiejętności właściwego spojrzenia na ludzi dotkniętych cierpieniem przymusowej migracji. Z mocą ukazywał, że nasza przynależność do Jezusa Chrystusa, który przyszedł ogłosić Dobrą Nowinę ubogim, domaga się solidarności i przezwyciężania uprzedzeń wobec migrantów. „Jeśli nie dostrzegamy ubogich, odrzucamy Boga, odrzucamy to, co On o sobie powiedział, odrzucamy to kim On jest: współczującą, miłosierną miłością”. W tym dniu połączyliśmy się, za pomocą internetu, z siostrami z naszej nowej wspólnoty w Grecji. Mogłyśmy je zobaczyć i z nimi porozmawiać na temat ich pracy wśród migrantów. 
 
Jednym z owoców spotkania z bp. Santiago była propozycja otworzenia nowej wspólnoty SSpS w Maroko dla pracy wśród uchodźców. Podczas tych kilku dni miałyśmy też okazję rozważać pewne kwestie związanie z poszczególnymi etapami formacji w naszych prowincjach. Udało nam się wspólnie dojść do propozycji rozwiązań niektórych trudności. 
 
Nasze spotkanie przeplatały wizyty w sanktuarium fatimskim. Każda z nas mogła rano i wieczorem trwać na modlitwie razem z licznymi pielgrzymami w miejscu objawienia Królowej Różańca Świętego. Jako Polki byłyśmy bardzo dumne, widząc powiewającą polską flagę podczas procesji fatimskiej i liczne pielgrzymki Polaków, przybywające do Fatimy. Każda z nas mogła wielokrotnie powierzać Niepokalanemu Sercu Maryi swoje osobiste intencje, intencje naszej polskiej prowincji, całego Zgromadzenia i Ojczyzny. 
 
To spotkanie na wiele sposobów było dla nas wielkim darem. Cieszyłyśmy się, że Maryja zaprosiła nas do siebie w tym szczególnym, jubileuszowym roku.
 
S. Francesca Ratajczak SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij