Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

O misjach w Mielcu

Dominika włącz . Opublikowano w Newsy

maryja

Światowy Dzień Misyjny, promowany przez Dzieło Rozkrzewiania Wiary. jest dobrą okazją, aby misyjne serce wspólnot chrześcijańskich brało udział poprzez modlitwę, świadectwo życia i wspólnotę dóbr w zaspokojeniu poważnych i wielkich potrzeb ewangelizacji" (papież Franciszek).

Zobacz zdjęcia

O. Piotr Waśko SVD jest misjonarzem werbistą w Papui Nowej Gwinei. Od 14 lat pracuje wśród ludności papuaskiej, gdzie by dostać się do wiosek, musi przemierzyć nieraz tysiące kilometrów. Obecnie przebywa w kraju na leczeniu. Dla nas Europejczyków, którzy cenią sobie wygodę, zwłaszcza dla dzisiejszego młodego człowieka, niewyobrażalnym jest zostawić wszystko i wybrać się na koniec świata, gdzie potrzeba misjonarzy wciąż wzrasta.

Ojciec przytoczył pewną historię, która zapadła mi w pamięci. Jeden z przełożonych pewnego zgromadzenia zakonnego zapytał się młodych kleryków w seminarium, kto z nich chciałby pojechać na misje do Papui. Pierwsze pytanie, jakie padło od kleryków, brzmiało: „Jaki jest tam zasięg internetu?” Niestety, młodzi ludzie rozczarowali się, ponieważ w buszu, nie ma internetu wcale…. Dziś żyjemy w rzeczywistości, która wzrasta w przekonaniu, że skoro nie jesteś w sieci, to nie istniejesz. „A jednak jestem. Stoję tu przed wami.”- mówił ojciec misjonarz.

Swoim doświadczeniem misyjnym o. Piotr podzielił się podczas mszy świętych w niedzielę, 15 października br., w parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu, gdzie żyją i pracują nasze siostry, starające się rozbudzać w sercach ludzkich misyjny zapał. Zaangażowane w oprawę liturgiczną, a także inspirujący nawet do poklaskiwania śpiew, cieszyłyśmy się, że możemy wraz z parafianami modlić się za dzieło misyjne Kościoła, prosząc o nowe powołania do służby Bożej. Można też było nabyć u nas misyjne kalendarze, różańce, książki i czasopisma misyjnych. Zebrany dochód przeznaczony został na misje.

"Niech Dziewica Maryja pomoże nam w wypowiedzeniu naszego „tak” wobec pilnej potrzeby, by Dobra Nowina Jezusa rozbrzmiewała w naszych czasach. Niech nam wyjedna nowy zapał, aby wszystkim zanieść Ewangelię życia, która zwycięża śmierć. Niech wstawia się za nami, byśmy mogli zyskać świętą śmiałość poszukiwania nowych dróg, aby do wszystkich dotarł dar zbawienia" (Orędzie na Światowy Dzień Misyjny).

s. Marta Poświatowska SSpS

 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij