Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Naprawdę warto marzyć!

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

1015 października br.  czyli miesiąc po przyjęciu krzyża misyjnego w klasztorze Annuntiata w Raciborzu, s. Krystyna Błędowska wyleciała zgodnie z przeznaczeniem misyjnym na Syberię. Dzień, w którym siostra otrzymała krzyż misyjny, był szczególny. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył bp Jerzy Mazur,  przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, który sam przez wiele lat służył swoim misyjnym zapałem w Rosji. 
 
 
W dzisiejszej dobie możemy śledzić, jak wygląda misyjna praca w różnych zakątkach świata jedynie tam, gdzie jest zasięg internetu. Póki co, we wspólnocie, gdzie jest s. Krystyna, możemy się z nią swobodnie kontaktować i widzieć, na czym polega jej misyjne posłannictwo. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkich tych, którzy noszą w sercu pragnienie misji, by ono owocowało i przynosiły obfity plon wiary szczególnie tam, gdzie Chrystus nie jest jeszcze znany. 
 
Nasza s. Krysia nosiła w swym sercu małe ziarenko, którym było marzenie bycia kiedyś w Azji. Nie spodziewała się, że Pan Bóg to marzenie potraktuje poważnie, a tym bardziej nie pomyślała, że Rosja jest kontynentem azjatyckim. Zanim wyjechała, powiedziała: "Naprawdę warto marzyć!" Miejmy więc odwagę, by pielęgnować swoje marzenia, bo któż wie, może i nasze staną się rzeczywistością.
 
s. Marta Poświatowska SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij