Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Refleksja na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

Statua ChrystusaKrólować
 
Jezus Chrystus, Król wszechświata; Sługa, który umywał uczniom nogi w Wieczerniku, jest dobrym Pasterzem nieustannie troszczącym się nie tylko o cały lud Boży, ale o każdego z osobna. Szczególną opieką otacza zagubionych, poranionych, spragnionych Jego bliskości. On darzy swoim życiodajnym Słowem, inspirującym do ewangelicznego życia.
 
Wciąż na nowo i bezustannie dzięki łaskom płynącym z chrztu i bierzmowania możemy wzrastać i upodabniać się do Jezusa. On uzdrawia i umacnia nas przez udział w łaskach sakramentalnych.
 
Chrystus Pan uzdalnia do czynienia dobra nawet wrogom i nieprzyjaciołom. Dzięki Niemu możemy przebaczać, spodziewając się jednocześnie przebaczającego miłosierdzia od Niego w sakramencie pokuty i pojednania.
 
To Zbawiciel sprawia, że czynimy dobro w Jego imię. Dla Niego tak ważny jest kubek wody podany spragnionemu, że zapewnia, że cokolwiek dobrego uczyniliśmy spotkanemu na drodze życia, uczyniliśmy to Jemu samemu (Mt 25, 40). On tak bardzo jest w drugim człowieku, że powiedział do Szawła: „Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz” (Dz 9,5).
 
Kiedyś nastąpi koniec naszych czasów i przybędzie Syn Człowieczy w chwale pośród aniołów. To będzie niezwykły czas. Jedni dowiedzą się, że dbając o głodnych, spragnionych, będących w drodze, nie mających odzieży, chorych, uwięzionych, zmarłych, czynili dobro, usługiwali Panu wszechświata. 
 
Natomiast ci, którzy okazywali obojętność spotkanym w drodze, doświadczanym przez okoliczności życiowe, będą nazwani przeklętymi. Sprawiedliwy Sędzia powie do nich: „Idźcie precz ode  mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom” (Mt 25, 41). Jest to przerażające, ale prawdziwe. Piekło istnieje i mówi o nim Jezus, więc jest to doświadczana rzeczywistość.
 
Jakiejż potrzeba nam delikatności i wrażliwości, by odpowiedzieć na oczekiwania Boga i drugiego człowieka. Ileż trzeba nam wspaniałomyślności, wyrozumiałości i zaufania do Syna Bożego, gdy należy zaradzić potrzebom spotkanego, nawet, gdyby nasza dobroć była nadużyta przez innych. Jak dobrze jest służyć Jezusowi, pomagając człowiekowi i mieć nadzieję na niebo.
 
„Zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim” (Ga 6,10). „A Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu – cześć i chwała na wieki wieków. Amen” (1Tm 1,17).
 
Lidia Maria Przybysz SSpS
 
Foto: Sonja Kottke
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij