Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Misyjne drogi sióstr z Bydgoszczy

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

chorzelowTak się pięknie składa, że nasza wspólnota w Bydgoszczy jest ubogacona nie tylko doświadczeniem pracy sióstr na niwie misyjnej w różnych krajach, ale też porusza się tam, gdzie wieje wiatr Ducha Świętego w Ojczyźnie.
S. Aldona Wysocka w Niedzielę  Misyjną, 22 października, opowiedziała o swojej pracą w Togo na wszystkich Mszach świętych w naszej parafii pw. NMP z Góry Karmel.. Niektóre osoby były tak poruszone tym, co usłyszały i zobaczyły na zaprezentowanych zdjęciach, ze  postanowiły  wziąć w adopcję duchową  dziecko z Togo. Odzew był również duży na zaproszenie, aby podarować używany telefon komórkowy na misje.  
 
 
W tym samym czasie s. Faustyna Radzik  pomagała w Górce Klasztornej w rekolekcjach ewangelizacyjnych,  głosząc Kerygmat dla 70 osób. Na nabożeństwach różańcowych w naszej kaplicy przez cały tydzień misyjny siostry z parafianami modliły się w różnych językach  w intencjach misji.
 
11 listopada s. Aldona udała się do Mielca na animację misyjną zorganizowaną przez  s. Dominikę Jasińską. Animacja miała miejsce w parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie k. Mielca. Nasze siostry z mieleckiej wspólnoty prowadziły śpiewy podczas Mszy Świętych, natomiast s. Aldona dzieliła się swoim oświadczeniem pracy misyjnej. Grupie sióstr towarzyszyła Iwona Ligas, świecka misjonarka z Republiki Środkowo Afrykańskiej, obecnie animatorka misyjna w diecezji tarnowskiej. Iwona pochodzi z Tylmanowej koło Nowego Sącza. 
 
Nasza kaplica na ulicy Borówkowej staje się powoli miejscem nocnych czuwań modlitewnych grupy małżeństw, należących do szkoły Maryi w Bydgoszczy. Jest to grupa ośmiu osób, które  pragną  spotykać się  na modlitwie i adoracji  i dzielić wiarą. Spotkania te odbywają się dwa razy w miesiącu. Zapowiada się na nie większa ilość osób.
 
2 grudnia s. Aldona i s. Faustyna pojechały w różne strony Polski. S. Aldona udała się do Częstochowy na czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej,  gdzie również była poproszona o świadectwo swojej pracy misyjnej.  S. Faustyna wraz  z grupa pielgrzymów z Bydgoszczy wyruszyła  do Kalisza, do sanktuarium  św. Józefa na rozpoczęcie Jubileuszowego Roku św. Józefa. Uroczystościom tym przewodniczył Nuncjusz Polski oraz spora grupa księży biskupów i duchowieństwa. Intencją tej pielgrzymki było podziękowanie Świętemu Jozefowi za opiekę i pomoc w remontach domu sióstr w Bydgoszczy oraz oddanie wspólnoty pod Jego opiekę.
 
W drodze powrotnej z Kalisza pielgrzymka nawiedziła również Licheń i Matkę Boża, Królową Miłości i Pokoju, Panią Kujaw w Markowicach. S. Faustyna podczas podroży autokarem, prowadziła modlitwy i skorzystała z okazji, aby  podzielić się swoim doświadczeniem misyjnym  oraz powiedzieć o charyzmacie naszego Zgromadzenia.
 
Jest taka piosenka adwentowa dla dzieci: "Boży Duch, Święty Duch wszystko wprawia w ruch". Ktoś powiedział, że gdzie Duch, tam ruch…
Daj, Panie Boże, aby ten nowy rok liturgiczny, który się rozpoczął  i jest poświęcony Duchowi Świętemu, był dla nas, Jego Służebnic, nie tylko z nazwy, inspiracją dla nowych dróg do wielu ludzkich serc, które czekają na Ewangelię, którą  My im mamy zanieść. Niech Duch Święty nas porusza od wewnątrz,  prowadzi i napełnia dalej… 
 
s. Faustyna Radzik SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij