Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Mieleckie Kolędowanie 2018

Dominika włącz . Opublikowano w Newsy

Schola"Pastuszkowie bracia mili, gdzieście po ten czas chodzili? Poszliśmy hen ku dolinie tam, gdzie rwący potok płynie paść owieczki…." oraz "Poszły dzieci do Betlejem" śpiewały dzieci z naszej scholki parafialnej, a ja wraz z nimi, podczas tegorocznego koncertu, który znany jest jako "Kolędowanie Mieleckie".

Zobacz zdjęcia

13 stycznia br, po raz osiemnasty odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Pośród 17 zespołów i blisko 500 wykonawców zaprezentowała się także scholka dziecięca naszej parafii Ducha Świętego. W koncercie wzięły udział zespoły i chóry całego powiatu mieleckiego; bardzo znane i utytułowane grupy takie jak Zespól Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy", jak i niewielkie parafialne schole jak nasza. Jednorazowo największa liczba solistów i zespołów muzycznych w ciągu roku w jednym miejscu kolęduje u stóp obrazu Matki Najświętszej i tabernakulum, gdzie obecny jest Jezus, Słowo, które stało się Ciałem.

W tym roku po raz pierwszy nasza scholka wzięła udział w tym wydarzeniu, chociaż istnieje już od ponad 10 lat. Powstała na potrzeby duszpasterskie. Ubogacając niedzielną Eucharystię sprawowaną dla dzieci i ich rodzin w dolnym kościele, dzieci animują śpiew wraz z zespołem muzycznym (4 osoby dorosłe i młoda skrzypaczka z szóstej klasy), który od lat chętnie angażuje się w czynny udział we Mszy Świętej, i któremu jestem wdzięczna za dobrą współpracę i dyspozycyjność.

Co roku w naszej parafii w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia dzieci wraz z młodzieżą kolędują przed Mszą świętą o godz. 12. 00. W tym roku obchodziliśmy 10 lat rodzinnego kolędowania, podczas którego schola dziecięca połączona z młodzieżową prezentowała tradycyjne i nowo powstające kolędy oraz pastorałki. Przygotowując się do wspólnego świętowania, wyszła propozycja, by wziąć udział w Kolędowaniu Mieleckim. Myśl została przyjęta z entuzjazmem przez dzieci i zespół muzyczny.

Jako opiekun grupy zgłosiłam naszą scholkę w Samorządowym Centrum Kultury, które jest organizatorem tego koncertu i otrzymałam wytyczne, ile mamy czasu i ile możemy zaśpiewać. Mogliśmy wykonać w przeciągu siedmiu minut dwa utwory. Krótko też miałam napisać parę zdań o naszym zespole. 

Cieszę się, że piętnaście dziewczynek z naszej scholki w wieku szkolnym i przedszkolnym, ich rodzice oraz zespól muzyczny: Agnieszka, która kieruje śpiewem oraz gra na gitarze, Marcin, grający na instrumentach perkusyjnych, Mariusz na kontrabasie i nasze skrzypaczki: Edyta i Kornelia w sobotnie popołudnie znaleźli czas na kolędowanie. Wsparła nas młodzież czyli dwie solistki, dwie skrzypaczki i gitarzystka – wszyscy razem zaśpiewaliśmy i zagraliśmy nasze ulubione kolędy, prezentując parafię Ducha Świętego pośród innych chórów, zespołów oraz scholek Mielca i okolic.

s. Maria Treffoń SSpS

 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij