Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Radość i wyznanie wiary w Tylmanowej

Dominika włącz . Opublikowano w Newsy

OdpoczywamyTo nie były poprzebierane dzieci zbierające pieniądze, ale prawdziwi mali misjonarze. W Tylmanowej odbyło się XX Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. W spotkaniu wzięło udział 2 tysiące dzieci, które kolędowały misyjnie, z 70 parafii diecezji. Spotkanie diecezjalne odbyło się po raz dwudziesty.

Zobacz zdjęcia

13 stycznia, w sobotę, z stronę Tylmanowej, uroczej małej miejscowości nad Dunajcem, z naszej parafii w Mielcu wyruszyła 24-osobowa grupka dzieci. We dwie z s. Janą wraz z mamami i babcią uczestniczyłyśmy w tym misyjnym wydarzeniu.

Kolędowanie w 2017 roku było pod różnymi względami rekordowe. Najważniejsze jest to, że uczestniczyło w nim 22 i pół tysiąca dzieci z całej diecezji tarnowskiej To był rekord! Niemniej jednak warto odnotować także to, że w tym roku kolędnicy zebrali rekordową liczbę ofiar na misje. Dzięki temu w tym roku zostanie zrealizowanych 25 projektów misyjnych, dla dzieci, na różnych kontynentach. W ostatnim kolędowaniu do puszek dziecięcych wolontariuszy trafiło ponad 1,855 mln złotych.

Z kolędnikami spotkał się na Eucharystii bp Andrzej Jeż. Wcześniej dzieci wzięły udział w animacji misyjnej i konkursie na najlepsze stroje. Ksiądz biskup podczas kazania uświadomił kolędnikom, że zostawili swój ślad w 30 krajach świata. Postawił przed nimi jednak, jak co roku, zadanie, by swoją wrażliwość misyjną przedłużali w ciągu całego roku przez żywe uczestniczenie w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci. Niektóre parafie zostały wyróżnione za swoje kolędnicze zaangażowanie. Wśród nich Nawojowa, Słotowa i Tylmanowa, za coroczną obecność kolędników w pejzażu parafialnym od 25 lat. Ta sama Nawojowa oraz Iwkowa, Lisia Góra i Jadowniki za obecność na każdym diecezjalnym spotkaniu kolędników. Pierwsze miejsce w konkursie na najładniejsze stroje kolędnicze "Spieszmy do Betlejem" zdobyła grupa z Chomranic, drugie - z Tymbarku i trzecie z Lisiej Góry. Ja natomiast otrzymałam piękną, jubileuszową świecę jako podziękowanie parafii za zaangażowanie się w dzieło kolędowania misyjnego.

Tylmanowska parafia w przeliczeniu na jednego wiernego cechuje się największą ofiarnością na misje w diecezji! Warto przypomnieć, że to właśnie z Tylmanowej, pochodzi nasza s. Alicja Piszczek, kiedyś misjonarka w Argentynie, a obecnie pracująca w Niemczech. To właśnie tu dojrzewało też powołanie kapłańsko- misyjne jej śp. brata, ks. Józefa, który 5 lat temu zginął tragicznie w Kongo. Miałam okazję poznać ich siostrę Józefę, która była zaangażowana tego dnia, wydając poczęstunek przybyłym dzieciom. Razem z s. Janą cieszyłyśmy się z tego rodzinnego, można powiedzieć, krótkiego spotkania.

Oby nasze dzieci i wszyscy uczestnicy tego misyjnego wyjazdu każdego dnia podtrzymywali w sobie oraz w innych apostolski zapał i radość dzielenia się Jezusem. Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię….

s. Dominika Jasińska SSpS

 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij