Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Jasełka "Czerwone trzewiczki" w parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

IMG 2582Okres Bożego Narodzenia w kalendarzu liturgicznym już się skończył, ale wystrój w kościołach oraz atmosfera tych tajemniczych ŚWIĄT jeszcze trwa. I tak będzie aż do 2 lutego. Korzystając z tak pięknych dni, gdy pochylamy się nad Tajemnicą Bożego Wcielenia i Narodzenia, przygotowałam i przeprowadziłam z Mariankami z parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie jasełka pt: "Czerwone trzewiczki".
 
 
Były nieco inne, niż te tradycyjne, gdzie są pasterze, królowie i Anioły. W naszych Jasełkach pojawili się tacy ludzie, jak my, którzy czekali na święta. Nie zawsze przyświecała im religijna myśl. Choć te święta są i były wyjątkowe, główny aktor, czyli szewc Hans - jako jedyny -  nie czekał na nie i nie lubił ich, ponieważ był osobą samotną, nie otrzymywał podarków, nikt też go nie odwiedzał.
 
Dopiero, gdy otrzymał Dobrą Nowinę od Anioła, zrozumiał, że "otrzymywanie podarków świątecznych to miły zwyczaj, ale prawdziwym przesłaniem tych Świąt jest niezwykły dar. SYN BOŻY, ZRODZONY W BETLEJEM: "Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Jezus, wasz PAN".
 
Jasełka cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Były przedstawiane wielokrotnie w SP 10 dla uczniów kl. I - III, dzieci z Przedszkola nr 10 , dla uczniów z G 3 oraz wiernych naszej misyjnej parafii.
Bogu niech będą dzięki.
 
s. Gabriela Tacica SSpS

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij