Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Refleksja na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Siostry włącz . Opublikowano w Newsy

Maria MAgdalenaAlleluja, Jezus żyje!
 
Jak wielka była miłość Marii Magdaleny. Wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, pobiegła do Grobu. Jej serce było niespokojne, chciała być blisko Jezusa, ale okazało się, że Go nie ma. 
 
Jan jest najszczęśliwszym z Apostołów, bo w poranek wielkanocny wszedłszy do Grobu (który później stał się świątynią Zmartwychwstania), ujrzał leżące płótna, złożoną chustę i uwierzył. Nie potrzebował wyjaśnień i zapewnień. 
 
A ja? A ty, jak sobie radzisz z tajemnicą Zmartwychwstania? 
 
Umiłowany uczeń, z czystym i gorącym sercem, biegł do Grobu PANA, pamiętał wszystkie Jego słowa. Uwierzył, że Jezus żyje, że zmartwychwstał, jak zapowiedział, wszak to trzeci dzień od Jego zbawczej Śmierci. W tamtej chwili Jan i Piotr nie tylko uwierzyli, ale zrozumieli Pisma mówiące, że „On ma powstać z martwych” (J 20,9).
 
Złożona chusta, milczący świadek Zmartwychwstania, to kawałek jedwabiu morskiego, który został położony na twarzy Jednorodzonego Syna podczas ceremonii pogrzebowej. Na niej odbiło się oblicze zmartwychwstającego Syna Człowieczego. Jest to jedna z największych pamiątek chrześcijan, przechowywana w Manoppello.
 
Ciekawe, że Chrystus złożył chustę, jakby przygotowywał niespodziankę, a pozostałe płótna pozostawił rozrzucone.
 
Maria Magdalena została przy Grobie po odejściu uczniów. Stała i płakała. To właśnie ona jako pierwsza, opisana w Ewangelii, spotkała Zmartwychwstałego PANA.
 
Trzeba nam pochylać się nad Słowem Bożym, doświadczać spotkania z Jezusem obecnym w sakramentach, aby coraz lepiej Go rozumieć. Żyć Jego życiem i świadczyć o tym, że On żyje w nas, w swoim Kościele, który jest święty Chrystusową świętością.
 
Świadectwo uczniów o Zmartwychwstaniu jest bardzo ważne. Mówili prawdę o życiu wcielonego Syna Bożego; za nią byli prześladowani, by w końcu ponieść śmierć męczeńską (za wyjątkiem świętego Jana). Nie mieli w tym żadnego interesu dyktowanego przebiegłością ludzką. Oni spotkali Zwycięzcę śmierci i opowiadali o Nim do końca swoich dni.
 
Apostoł Piotr zapewnia: „Kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów” (Dz 10, 43). Każde spotkanie z przebaczającą Miłością w sakramencie pokuty to zmartwychwstanie do nowego życia.
 
Niechaj Jezus, Zmartwychwstanie i Życie, uzdalnia nas do nieustannego powstawania z martwych, niechaj radość poranka wielkanocnego przenika nas całych, by w mocy Ducha Pańskiego świadczyć o żyjącym Zbawicielu.
 
„Nieustannie będę Ci śpiewał pieśń chwały,
PANIE, mój Boże, będę Cię sławił na wieki!” (Ps 30,13)
 
Lidia Maria Przybysz SSpS
 
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij