Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Odnowienie ślubów zakonnych w Argentynie

Marta włącz . Opublikowano w Newsy

36510035 10155677036676239 456212401138696192 n"Przenikasz i znasz mnie, Panie..."
 
Moje polskie siostry juniorystki złożyły śluby czasowe 25 czerwca br. tym razem beze mnie. Msza Święta, w czasie której wypowiedziałam moje TAK, odbyła się dzień wcześniej, kiedy w Polce wybijała północ.
 
Od roku jestem na doświadczeniu misyjnym w Argentynie. Dlatego tym razem nie mogłam przeżyć tego ważnego dla nas wydarzenia z moimi rodaczkami. Bóg jednak zadbał o to, by to był naprawdę wyjątkowy dzień, choć ogromnie się stresowałam...
Tutejsze juniorystki składały zazwyczaj swoje śluby w Domu Prowincjalnym. Innym możliwym miejscem jest parafia, do której należy wspólnota juniorystki. Ostatecznie wybrałam tą drugą opcję i złożyłam śluby w Resistencii, w prowincji Chaco. Liczyłyśmy się, że będzie to wymagać wiele przygotowań, ale chciałyśmy podzielić się tym doświadczeniem z ludźmi, wśród których mieszkamy i pracujemy na co dzień. Motywował nas również, fakt, że obecnie nasza archidiecezja przeżywa Rok Powołaniowy. 
 
Już sam wybór daty jest dowodem Bożej Opatrznośći. Przypadła bowiem na Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, a czytania tego dnia były "przesiąknięte" tematem powołania. Jak choćby słowa proroka Izajsza  "Pan mnie powołał już z łona mej matki, od jej wnętrzności wspomniał moje imię" [Iz 49, 1], czy wyjątkowy Psalm 139: "Przenikasz i znasz mnie, Panie [...] znasz moje wszystkie drogi." Dodatkowo, dzień kiedy składałam piąte śluby czasowe, był równocześnie piątym dniem Nowenny przygotowującej do święta patronalnego naszej kaplicy, pw. Św. Piotra Apostoła. Dzięki temu towarzyszyła nam piękna, choć niełatwa historia powołania tego wyjątkowego i wielkiego Rybaka. 
 
Wiele osób włączyło się w organizację tego wydarzenia, jakby dodając swoje ewangeliczne "dwie ryby". M.in. ci, którzy choć byli nieobecni, obdarowali nas swoją modlitwą - bezcennym wsparciem. Poruszyła mnie też ogromna życzliwość, jakiej doświadczyłam od tutejszych ludzi, wśród których mieszkam zaledwie trzy miesiące. Przyjechały także nasze siostry z innych wspólnot, które zorganizowały przed Mszą Świętą spotkanie dla młodzieży na temat powołania zakonnego. 
 
Jestem ogromnie wdzięczna Bogu i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób nas wsparli. I po raz kolejny jestem zdumiona jak nasz Ojciec Niebieski czuwa z nieopisaną miłością nad każdym z nas, nad każdym krokiem i prowadzi na drodze powołania, którym obdarza już w łonie matki...
 
s. Agnieszka Chybińska SSpS

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij