Czapeczki dla wcześniaków w Ghanie

Nasza siostra Beata Grodź SSpS od kilku lat pracuje jako położna na północy Ghany w miejscowości Wiaga.

W niewielkim szpitalu, w którym pracuje, codziennie na świat przychodzi kilkoro dzieci. Choć klimat jest tam suchy i gorący to jednak, ze względu na bliskość Sahary, noce są bardzo zimne. W związku z tym noworodki a szczególnie wcześniaki są bardzo narażone na wychłodzenie. Dlatego zrodził się pomysł zorganizowania akcji robienia wełnianych czapeczek dla wcześniaków w Ghanie.

W akcję włączyły się Panie osadzone w Areszcie Śledczym w Opolu wraz ze swymi wychowawczyniami. W ciągu kilku tygodni zrobiły kilkadziesiąt małych wełnianych czapeczek. Wszystkie piękne i kolorowe. Potem było już tylko pakowanie i wysyłka pocztą to Ghany. Czapeczki przebyły długą drogę z opolskiego Aresztu aż wreszcie po kilku tygodniach dotarły do małych pacjentów szpitala w Wiadze na północy Ghany. Ten niecodzienny prezent sprawił ogromną radość personelowi szpitala i wszystkim mamom, a przede wszystkim przyniósł ciepło małym pacjentom.
Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom z Aresztu Śledczego w Opolu za pomoc i zaangażowanie w robienie czapeczek dla wcześniaków w Ghanie. Niech dobry Bóg obficie im błogosławi!
s.Aldona Skrzypiec SSpS