Pielgrzymka Dzieci Maryi

W dniach 11-13.10 br. odbyła się doroczna pielgrzymka Dzieci Maryi na Górę św. Anny. Hasłem przewodnim tej pielgrzymki było zdanie: “I poczęła z Ducha Świętego”.

Z klasztoru Annuntiata wyruszyły siostry: Elżbieta, Miriam i Filipa oraz postulantka Aleksandrą, by otoczyć opieką marianki z Wojnowic, Gamowa, Ocic i z Raciborza z parafii pw. Matki Bożej. Pielgrzymka, jak co roku, łączyła formację duchową z rekreacją. Dziewczynki miały okazję uczestniczyć w codziennej Eucharystii, zajęciach formacyjnych prowadzonych w grupach wiekowych, modlitwie różańcowej, koronce do Bożego Miłosierdzia, modlitwach porannych i wieczornych, przedstawieniu z pięknym, duchowym przesłaniem;  był również czas na wspólną zabawę, taniec, współzawodnictwo w teleturnieju “Kocham Cię, Maryjo”.

Oprawę muzyczną pielgrzymki zapewniły nam siostry Leticia i Tobiasza, które uczyły dzieci nowych piosenek i odświeżały znajomość starych hitów pielgrzymkowych. W sobotę uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. bpa Rudolfa Pierskały, który w homilii podkreślił wartość formacji chrześcijańskiej od najmłodszych lat na wzór Maryi. Wiele akcentów tegorocznej pielgrzymki dotyczyło osoby Ducha Świętego i misji. Naszym hymnem stała się piosenka o owocach Ducha Świętego. Dla Dzieci Maryi jest to wspaniała okazja do integracji, wspólnej zabawy i modlitwy. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania.

 “Cześć Maryi, cześć i chwała!”

s. Filipa Miś SSpS