Siostry katechetki w Niepokalanowie

W dniach 24-26 stycznia br w Niepokalanowie odbyła się sesja dla Sióstr Katechetek na temat: KOMUNIKACJA NA KATECHEZIE- JAK GŁOSIĆ EWANGELIĘ „POKOLENIU SMARTFONÓW”.

Sesja miała charakter warsztatowo-szkoleniowy w zakresie duchowości ewangelizacyjnej oraz współczesnej komunikacji podczas katechezy. Około 120 sióstr z różnych zgromadzeń przybyło do Niepokalanowa, by wspólnie przeżyć weekend; wśród nich także my - Siostry Misyjne Służebnice Ducha Świętego (s. Faustyna Radzik, s. Rafaela Woźnica i s. Maria Treffoń).

Wspólnie spędzony weekend był dobrym czasem na wzajemne ubogacanie się, podzieleniem tym wszystkim, co wynika z naszego powołania katechetycznego. Siostrzane rozmowy, warsztaty taneczne oraz zabawy integracyjne i edukacyjne dały nam wiele radości i nowych pomysłów na katechetyczną pracę z dziećmi i młodzieżą „dzisiaj”. Nie zabrakło dobrych wykładów, które poprowadzili: mgr Robert Bielecki na temat „Neuro” we współczesnej katechezie, mgr Jacek Karnowski „Współczesne wyzwania medialne na katechezie” oraz ks. bp Wojciech Osial z diecezji łowickiej pt. „Plus cor quam vis”- Więcej serca niż siły. Kilka uwag o fundamentach komunikacji katechetycznej".

Ponadto doświadczałyśmy na każdym kroku gościnności franciszkańskiej, wspólnej siostrzanej modlitwy podczas sobotniej, porannej Eucharystii w Bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask oraz w niedzielę na Mszy św. w Kaplicy św. Maksymiliana Marii Kolbe. Nie zabrakło też chwil na osobistą modlitwę w Kaplicy Pokoju Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie mogłyśmy zawierzyć Maryi i Jezusowi sprawy, z którymi przyjechałyśmy, ufając, że jak napisał św. Maksymilian „kto zagląda do kościoła, pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia”.

s. Maria Treffoń SSpS