Konsekrowani w Katedrze Gliwickiej

Dzień Modlitw Osób Konsekrowanych Diecezji Opolskiej i Gliwickiej odbył się 1 lutego br. w Kościele Katedralnym w Gliwicach. 

Na wspólnym świętowania obchodów Światowego Dnia Życia Konsekrowanego spotkali się siostry i braci z różnych zgromadzeń dwóch diecezji: opolskiej i glwickiej, wraz ze swoimi pasterzami. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył biskup gliwicki, Jan Kopiec, natomiast homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji opolskiej, Rudolf Pierskała. W swoim słowie podkreślił, że Bóg dzięki swej wielkiej miłości wybrał nas i powołał, abyśmy szli za Jezusem; abyśmy szli Jego drogą aż do całkowitego ofiarowania siebie samych. Biskup zaznaczył, że są momenty w naszym życiu, kiedy brakuje nam wiary i radości z faktów zbawczych. Pobudził także do refleksji nad tym, czym jest prawdziwa radość. Polega ona na prawdziwym poznaniu Bogu. Jest to radość życia wiecznego, możliwa tylko dzięki mocy Ducha Świętego. Najpiękniejszą modlitwą rozradowania jest "Magnificat", a my- tak jak Maryja- jesteśmy Oblubienicami; to jest źródło wielkiej radości, która powinna być twórcza i komunikatywna. 

Modlitwę wiernych poprzedziło podziękowanie Bogu za dar życia konsekrowanego wraz z odnowieniem ślubów zakonnych, natomiast po Komunii Świętej nastąpiło zawierzenie Matce Bożej wszystkich osób konsekrowanych, ich  życia i posługiwania.  Po wzniosłej Eucharystii ubogaconej piękną oprawę liturgiczną udałyśmy się do Centrum Jana Pawła II znajdującego się tuż przy katedrze, gdzie czekał na nas poczęstunek, a także koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjanci zostali nagrodzeni gorącymi brawami. To była prawdziwa uczta dla ducha.

s. Marta Poświatowska SSpS