Półkolonie w świetlicy w Mielcu

Pracę w świetlicy profilaktyczno-wychowawczej „Tchnienie” w Mielcu rozpoczęłam 15 lipca br.

Pierwsze dni minęły mi na poznawaniu nowego miejsca, a przede wszystkim na zapamiętaniu imion dzieci, których w te wakacje na świetlicy było zapisanych ok. 70. Dostrzec można, że długi czas kwarantanny i brak obecności rówieśników przyczynił się do tego, że dzieci bardzo chętnie przychodziły na zajęcia do świetlicy.

Nie zabrakło zajęć plastycznych, muzycznych, sportowych, gier i zabaw terenowych oraz planszowych. Dużą popularnością cieszyły się kulinarne rozgrywki „Master Chefa” czy „Baloniada”, w której podczas upalnego dnia dzieci rzucały w siebie napełnionymi wodą balonami. Odbył się również teleturniej „Mam Talent” oraz olimpiada sportowa. W ostatnich dniach udało nam się nawet pójść do kina i spędzić wspólne  chwile przy ognisku, gdzie zostały rozdane nagrody za konkursy odbywające się w czasie półkolonii wakacyjnej.

Za chwilę rozpocznie się rok szkolny i choć dzieci wrócą do swoich zajęć, to jednak świetlica będzie wciąć funkcjonować w oczekiwaniu na kolejnych uczestników. Plan świetlicy na rok szkolny jest w trakcie opracowywania i zapowiada się wiele obiecujących atrakcji, których żal byłoby ominąć. Cieszę się z minionego czasu, jaki został mi dany i z wielką nadzieją czekam na rozpoczynający się miesiąc wrzesień.

s. Marta Poświatowska SSpS

DSC 0070       DSC 0190       DSC 0257