W drogę z nami wyrusz Panie....

Za nami piękne wakacje, a tym samym czas pielgrzymowania na Jasną Górę. Jak kto może: rowerem, samochodem, na rolkach, a ponieważ tradycyjne sposoby są najlepsze, więc piechotą!

Strumienie pielgrzymkowe zaczynają płynąć w stronę Częstochowy już w lipcu, ale my tradycyjnie włączyłyśmy się w wędrówkę sierpniową, aby przybyć do Maryi Matki w wigilię Jej wspomnienia Jasnogórskiego Wizerunku, 25 sierpnia. Nasza XXIX Pielgrzymka Tarnowska – bo o niej mowa - wyruszyła spod tarnowskiej katedry 17 sierpnia w formie sztafetowej już drugi rok. Mamy nadzieję, że ostatni... Razem z s.Barbarą Pach w grupie św. Wojciecha z Mielca liczącej prawie 400 osób pielgrzymowałyśmy pierwszego dnia, pokonując 25 km. Naszym celem była miejscowość Zabawa, związana z życiem i męczeńską śmiercią bł. Karoliny Kózki. Wspólna wieczorna modlitwa apelowa zakończyła ten wyjątkowy dzień. Późnym wieczorem powróciliśmy autokarami do domu.

Minęło osiem dni i znów można było ruszyć na Jasną Górę. Spod naszego kościoła pw. Ducha Świętego rankiem wyruszyło pięć autobusów, które w południe dotarły do celu. W tym roku nasza mielecka grupa miała przywilej wprowadzania pielgrzymki, więc zeszliśmy w dół Alei Najśw. Maryi Panny, gdzie za nami powoli zaczęły się ustawiać kolejne grupy. W sumie ok. 8200 pątników, jak się potem okazało. Radość oddania pokłonu Maryi Matce dzieliłyśmy razem z s. Marią Treffoń, która dojechała na Jasną Górę z Sulejówka, aby pełnić dyżur w Namiocie
Powołaniowym. O godz. 17.00 nasza pielgrzymkowa, tarnowska wspólnota, zebrana na Jasnogórskich Błoniach, uczestniczyła w uroczystej, pięknej Mszy świętej. Nasi biskupi, duchowi przewodnicy, organizatorzy i ludzie dobrej woli modlili się razem z nami dziękując, prosząc, przepraszając i uwielbiając. Za świat, Ojczyznę, nasze rodziny i parafie. My dołączyłyśmy dzieło misyjne Kościoła i wszystkie intencje naszego Zgromadzenia.

Maryja wszystko rozumie, sercem ogarnia każdego z nas. To przekonanie towarzyszyło nam podczas powrotu do domu, bo to tam właśnie posyła nas każda pielgrzymka i każda spotkanie u stóp Jasnogórskiego Tronu. Na wzór Matki Bożej doskonałej uczennicy Ducha Świętego, pragniemy dalej tak jak Ona wzrastać i otwierać się na natchnienia Ducha Świętego, aby uczestniczyć w dziele ewangelizacji, do którego uzdalnia nas i posyła Jezus Chrystus.

s. Dominika Jasińska SSpS