X-lecie Stowarzyszenia Sinicum

W piątek 24. maja br. po mszy św. na Jasnej Górze z okazji X-lecia Sinicum miało miejsce spotkanie członków Stowarzyszenia, którego głównym punktem była prezentacja przedstawicieli China-Zentrum z Sankt Augustin w Niemczech.

Katharina Fieth i Jan Kwee opowiedzieli o projektach zrealizowanych przez Kościół w Niemczech dla Chin i wyzwaniach związanych z nowymi ograniczeniami nakładanymi przez rząd w Pekinie na działalność Kościoła katolickiego w tym kraju. Spotkanie rozpoczęto od wspólnego oglądania filmu o śp. Romanie Malku SVD, spiritus movens Stowarzyszenia Sinicum. Szczególna modlitwa za Kościół w Chinach, o jego pełną wolność i jedność, zanoszona była na Jasnej Górze. Mszy św. przewodniczył bp Adam Wodarczyk z Katowic, który jest inicjatorem powstania wspólnot oazowych w Chinach.

Kończąc Maryjne rozważanie podczas Apelu Jasnogórskiego, Prezes Sinicum o. Jacek Gniadek SVD i wiceprezes s. Aleksandra Huf SSpS modlili się w ten o to sposób:

„(…) Królowo pokoju, powierzamy Tobie cały Kościół w Chinach oraz prosimy o łaskę wiary w Chrystusa dla tych, którzy Go jeszcze nie znają. Prosimy o to za przyczyną świętych naszych czasów, zwłaszcza świętego papieża Jana Pawła II i św. Faustyny, świadków Bożego miłosierdzia, których relikwie są obecne na ziemi chińskiej oraz za wstawiennictwem 120 świętych męczenników chińskich.

Dziewico nadziei, powierzamy Tobie drogę wierzących na szlachetnej ziemi chińskiej. Prosimy Cię, przedstaw Panu dziejów udręki i trudności, błagania i oczekiwania wiernych, którzy się do Ciebie uciekają.
Maryjo, Wspomożycielko wiernych, prosimy Cię o dni błogosławieństwa i pokoju dla Chin. Amen!”
 

Źródło:  https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Sinicum-im-Micha%C5%82a-Boyma-SJ-1891227717772121