Drukuj

Jezusa Narodzonego wszyscy witajmy…

DSC 1151W Niedzielę Świętej Rodziny dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii świętej w naszej parafii pw. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Bydgoszczy, wystawiły  Jasełka, które były dedykowane ich rówieśnikom w Syrii i Libanie, krajach w których od kilku lat trwa wojna. Po jasełkach dwie grupy „kolędników misyjnych”, razem z siostrą Aldoną Wysocką i Faustyną Radzik wyruszyły w różne strony parafii, aby kolędować i zbierać datki dla dzieci w Syrii i Libanie.
 
 Pogoda dopisała i dzieci z radością,  w przebraniu, z instrumentami kolędowały po terenie naszej parafii. Grupom kolędników towarzyszyli także dorośli i czyli ich rodzice. 
 
Godnym podziwu był fakt, że jedna rodzina przywiozła na trasę kolędowania ciepłą herbatę w termosach oraz kanapki dla dzieci. Było to bardzo miłe. Większość ludzi przyjmowała nas bardzo życzliwie; składalno ofiary do puszek  i częstowano  słodyczami. Niestety, byli jednakże  i tacy, którzy nie otwierali drzwi swych domów. Takim osobom i domom zostawialiśmy w skrzynkach pocztowych znak naszej wizyty:  papierowe, złączone dłonie na których widnieje opis całej akcji "Kolędnicy Misyjni Dzieciom w Syrii i Libanie". Jako dzielni misjonarze misyjni pozdrawialiśmy wszystkie domy z ulicy  i modliliśmy się za ich mieszkańców. 
            
Ta inicjatywa była  na wskroś ewangelizacyjna. Zebrane ofiary wysłane zostały  do organizatora tejże akcji, która odbyła się na terenie całego kraju czyli do Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie, aby przekazać je potrzebującym dzieciom, ofiarom wojny w Syrii i w Libanie. Dzieci i rodzice, którzy włączyli się w kolędowanie, byli bardzo zadowoleni i przeżywali coś z radości Apostołów którym dane było przeżyć udaną misję. Dzieci zadeklarowały się,  że za rok również wyruszą na kolędowanie.
 
Serdecznie pozdrawiają siostry z Bydgoszczy:
s. Faustyna Radzik i s. Aldona Wysocka
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij