Drukuj

Czapeczki dla wcześniaków w Ghanie

20180127 192910
Nasza siostra Beata Grodź od kilku lat pracuje jako położna na północy Ghany w miejscowości Wiaga. W niewielkim szpitalu, w którym pracuje, codziennie na świat przychodzi kilkoro dzieci. Choć klimat jest tam suchy i gorący, to jednak, ze względu na bliskość Sahary, noce są bardzo zimne. W związku z tym noworodki, a szczególnie wcześniaki są bardzo narażone na wychłodzenie. Dlatego zrodził się pomysł zorganizowania akcji robienia wełnianych czapeczek dla wcześniaków w Ghanie.
 

Zobacz zdjęcia

W akcję włączyły się panie osadzone w areszcie śledczym w Opolu wraz ze swymi wychowawczyniami. W ciągu kilku tygodni zrobiły kilkadziesiąt małych wełnianych czapeczek. Wszystkie piękne i kolorowe. Potem było już tylko pakowanie i wysyłka pocztą to Ghany. Czapeczki przebyły długą drogę z opolskiego aresztu aż wreszcie po kilku tygodniach dotarły do małych pacjentów szpitala w Wiadze na północy Ghany. Ten niecodzienny prezent sprawił ogromną radość personelowi szpitala i wszystkim mamom, a przede wszystkim przyniósł ciepło małym pacjentom.
 
Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom z Aresztu Śledczego w Opolu za pomoc i zaangażowanie w robienie czapeczek dla dzieci w Afryce. Niech dobry Bóg obficie im błogosławi!
 
s.Aldona Skrzypiec SSpS
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij