Drukuj

Refleksja na XXV Niedzielę Zwykłą

IMG 0028 5 klPan winnicy
 
Troskliwy gospodarz wychodził i zatrudniał wciąż nowych pracowników, jakby zależało mu na tym, by bezrobotnych nie było. Wszystkim obiecywał godną zapłatę. Szkoda, że nie potrafili okazać mu wdzięczności za dotrzymanie zawartej umowy.
 
Pan wszechświata pragnie szczęścia człowieka, ciągle wychodzi mu naprzeciw. Zaprasza do winnicy Bożej miłości. Objawia się przez swego umiłowanego Syna, przez piękno i tajemniczość stworzonego świata, przez dobroć i miłość swoich i naszych przyjaciół. Jest hojny w przebaczaniu i Jego miłosierdzie dla pokutującego grzesznika nie ma granic. Pragnie przebaczyć każdy grzech. Trzeba tylko z ufnością zbliżyć się do Niego i mocno uchwycić Jego miłosiernej dłoni, aby się nie zagubić w zgiełku tego, co modne, zalecane czy wręcz nakazywane przez mądrych tego świata, których śmiech przycichnie, gdy przyjdzie pora sądzenia z miłości zakorzenionej w Dekalogu, Krzyżu i Zmartwychwstaniu.
 
Nawrócenie i wewnętrzna przemiana czerpiące z bogactw Bożej łaski poprzez sakramenty Przebaczenia i Eucharystii, wyzwalające z grzechu, uzdalniają do stwierdzenia ważnej rzeczywistości za Apostołem Pawłem: „Dla mnie bowiem żyć to Chrystus, a umrzeć to zysk [wysoko oprocentowany, z zabezpieczeniem na całą wieczność]” (Flp 1,21).
 
Trzeba by odpowiadać, na Jego miłujące spojrzenie i obdarowanie Sobą, wdzięcznym dziękowaniem i pięknym życiem. Nasze modlitwy zanoszone z ufnością, ze skruchą i pokorą są jak dymy kadzideł przed obliczem Najwyższego.
 
Dlatego nie ustawajmy w poszukiwaniach Pana i Jego bliskości. Czuwajmy i módlmy się, abyśmy mogli postępować „w sposób godny Ewangelii Chrystusowej” (Flp 1,27), ciesząc się nie tylko własnym nawróceniem i przylgnięciem do PANA, ale każdym zabłąkanym, który zbliża się do Niego, choć może jest to w ostatniej nie tylko godzinie, ale chwili życia.
 
„Niech usta moje głoszą chwałę Pana, 
by wszelkie ciało wielbiło Jego święte imię” (Ps 145, 21).
 
Lidia Maria Przybysz SSpS
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij