Drukuj

Poświęcenie kaplicy Sióstr w Rybniku

DSC00080Siedem miesięcy minęło od czasu, kiedy nasza nowa wspólnota Służebnic Ducha Świętego rozpoczęła swoją pracę i misję przy parafii Królowej Apostołów w Rybniku, prowadzonej przez ojców werbistów. 
Tyle też czasu oczekiwałyśmy na ów dzień, w którym po raz pierwszy w naszym domu zakonnym została odprawiona Msza święta wraz z poświeceniem kaplicy. Od tej pory możemy przechowywać tutaj Najświętszy Sakramet.  
 
 
Głęboko wierzymy, że od samego początku naszego pobytu tutaj Jezus towarzyszył nam w tworzeniu wspólnoty i misji na rybnickiej ziemi. Jednak upłynęło sporo czasu, zanim mogła zostać poświęcona kaplica, gdyż pomieszczenie przeznaczone na to wymagało przystosowania go do tego celu.
 
Jednym z wyzwań okazało się wmurowanie tabernakulum, które według kodeksu prawa kanonicznego powinno byc „nieusuwalne”  (can. 937 CIC). W tym pomógł nam pan mgr inż. Grzegorz Mularczyk, który stworzył projekt kaplicy. Koordynacja prac remontowych przy jednoczesnym wykonywaniu naszych obowiązków okazała się niemałym wyzwaniem i zajęła nam sporo czasu. Tym większa była nasza radość, gdy wreszcie otrzymałyśmy zgodę z kurii archidiecezjalnej w Katowicach na przechowywanie Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy.
 
12 pażdziernika, podczas wizytacji prowincjalnej, o. Jan Pilek SVD, proboszcz i rektor ojców werbistów w Rybniku, w obecności s. Hanny Kulaszewskiej, wizytatorki prowincjalnej,  dokonał poświęcenia kaplicy. Cieszymy się, że od teraz możemy się gromadzić w miejscu, gdzie Jezus Chrystus w sakramentalny sposób jest obecny wsród nas. 
 
Miałyśmy już niejedną okazję, by wprowadzić gości do naszej kaplicy.  Byli oni urzeczeni prostotą i pięknem tego miejsca i jednocześnie wzruszeni bliskością Pana. 
 
S. Jolanta Gołkowska SSpS 
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij