Drukuj

Radość i wyznanie wiary w Tylmanowej

OdpoczywamyTo nie były poprzebierane dzieci zbierające pieniądze, ale prawdziwi mali misjonarze. W Tylmanowej odbyło się XX Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. W spotkaniu wzięło udział 2 tysiące dzieci, które kolędowały misyjnie, z 70 parafii diecezji. Spotkanie diecezjalne odbyło się po raz dwudziesty.

Zobacz zdjęcia

13 stycznia, w sobotę, z stronę Tylmanowej, uroczej małej miejscowości nad Dunajcem, z naszej parafii w Mielcu wyruszyła 24-osobowa grupka dzieci. We dwie z s. Janą wraz z mamami i babcią uczestniczyłyśmy w tym misyjnym wydarzeniu.

Kolędowanie w 2017 roku było pod różnymi względami rekordowe. Najważniejsze jest to, że uczestniczyło w nim 22 i pół tysiąca dzieci z całej diecezji tarnowskiej To był rekord! Niemniej jednak warto odnotować także to, że w tym roku kolędnicy zebrali rekordową liczbę ofiar na misje. Dzięki temu w tym roku zostanie zrealizowanych 25 projektów misyjnych, dla dzieci, na różnych kontynentach. W ostatnim kolędowaniu do puszek dziecięcych wolontariuszy trafiło ponad 1,855 mln złotych.

Z kolędnikami spotkał się na Eucharystii bp Andrzej Jeż. Wcześniej dzieci wzięły udział w animacji misyjnej i konkursie na najlepsze stroje. Ksiądz biskup podczas kazania uświadomił kolędnikom, że zostawili swój ślad w 30 krajach świata. Postawił przed nimi jednak, jak co roku, zadanie, by swoją wrażliwość misyjną przedłużali w ciągu całego roku przez żywe uczestniczenie w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci. Niektóre parafie zostały wyróżnione za swoje kolędnicze zaangażowanie. Wśród nich Nawojowa, Słotowa i Tylmanowa, za coroczną obecność kolędników w pejzażu parafialnym od 25 lat. Ta sama Nawojowa oraz Iwkowa, Lisia Góra i Jadowniki za obecność na każdym diecezjalnym spotkaniu kolędników. Pierwsze miejsce w konkursie na najładniejsze stroje kolędnicze "Spieszmy do Betlejem" zdobyła grupa z Chomranic, drugie - z Tymbarku i trzecie z Lisiej Góry. Ja natomiast otrzymałam piękną, jubileuszową świecę jako podziękowanie parafii za zaangażowanie się w dzieło kolędowania misyjnego.

Tylmanowska parafia w przeliczeniu na jednego wiernego cechuje się największą ofiarnością na misje w diecezji! Warto przypomnieć, że to właśnie z Tylmanowej, pochodzi nasza s. Alicja Piszczek, kiedyś misjonarka w Argentynie, a obecnie pracująca w Niemczech. To właśnie tu dojrzewało też powołanie kapłańsko- misyjne jej śp. brata, ks. Józefa, który 5 lat temu zginął tragicznie w Kongo. Miałam okazję poznać ich siostrę Józefę, która była zaangażowana tego dnia, wydając poczęstunek przybyłym dzieciom. Razem z s. Janą cieszyłyśmy się z tego rodzinnego, można powiedzieć, krótkiego spotkania.

Oby nasze dzieci i wszyscy uczestnicy tego misyjnego wyjazdu każdego dnia podtrzymywali w sobie oraz w innych apostolski zapał i radość dzielenia się Jezusem. Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię….

s. Dominika Jasińska SSpS

 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij