Drukuj

Wakacje w parafialnej świetlicy

Drużyna i kapitan.małe

17 lipca br. odbyła się coroczna wycieczka dla dzieci z parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu. W tym roku, wraz z s.Barbarą Pach, księdzem wikarym, opiekunami i grupą 46 dzieci, wybraliśmy się z wizytą do Wadowic i Inwałd Parku. Dzieci miały możliwość zobaczyć miejsca związane z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

 

Zobacz zdjęcia

 

Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie Papież Polak przyjmował pierwsze sakramenty: chrztu i Komunii Św., a także celebrował srebrny jubileusz swojego kapłaństwa. Obecny z nami ks. Krzysztof Olszak, wikary z naszej mieleckiej parafii, pokazał dzieciom chrzcielnicę, w której Karol Wojtyła przyjmował chrzest święty i opowiedział dzieciom ciekawe fakty z życia naszego papieża. Po modlitwie w tym szczególnym miejscu, udaliśmy się pod rodzinny dom papieża. Dla wielu dzieci niemałym zaskoczeniem była bliskość rodzinnego domu Jana Pawła i bazyliki, które dzieli wąska zaledwie ulica. Z okna swojego domu papież spoglądał na zegar słoneczny umieszczony na ścianie bazyliki i czytał umieszczony tam napis: Czas ucieka, wieczność czeka...”.

Po zjedzeniu papieskiej kremówki i zakupie pamiątek, udaliśmy się do Inwałd Parku, gdzie spędzlilśmy atrakcyjnie czas w dwóch parkach rozrywki - w Warowni i w Parku Miniatur. Dzieci podziwiały pracę kowala, tkacza, powroźnika i garncarza. Same mogły własnoręcznie wykonać metalowe serduszko, gliniane naczynie i powróz. W Parku miniatur podziwialiśmy światowe zabytki i budowle w dużym pomniejszeniu. I choć aura nie była nam przychylna - przez cały czas towarzyszył nam deszcz - dzieci wróciły bardzo zadowolone.

Jest to zawsze okazja do nawiązania nowych znajomości, bo uczestnicy wycieczki pochodzą z różnych grup parafialnych: Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej i Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej, którą prowadzę. Jest to również okazja, by kontakt z telefonem komórkowym zamienić na relację z kolegą czy koleżanką. Wycieczka nie odbyłaby się gdyby nie dotacja otrzymana z Urzędu Miasta Mielca i wsparcie naszego ks. proboszcza, Waldemara Cioska.

Parę dni później, 21 lipca, wraz z piłkarską reprezentacją Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej w Mielcu, udałam się do Rzochowa, dzielnicy Mielca, w której odbywał się Turniej Małej Piłki Nożnej o puchar Radnego Miasta Mielca. W turnieju startowało 7 drużyn z okolicznych miejscowości i z samego Mielca. Ta inicjatywa, jak dowiedziałam się od współorganizatora turnieju, pana Marka Zalotyńskiego, radnego Miasta, powstała w celu próby integracji lokalnej społeczności Mielca, z dość liczną grupą Romów zamieszkujących dzielnicę Rzochów.

Z relacji Radnego dowiedziałam się o wielu antagonizmach dzielących rdzennych mieszkańców Mielca i przybyłych na ten teren Romów. Jedna z drużyn złożona była w większości z dzieci romskich, które uczestniczą w zajęciach nowopowstałej świetlicy w w/w dzielnicy. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Zdobyliśmy puchar, który jest ozdobą naszej Świetlicy. Nagrody i trofea wręczał pełniący funkcję prezydenta miasta Mielca, pan Fryderyk Kapinos. To była dobrze spędzona, aktywna sobota.

s. Filipa Miś SSpS

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij