Drukuj

Skauci Króla na biwaku

PICT0112W ciepły jesienny weekend na przełomie września i października nasza nowopowstała grupa Skautów Króla w Nysie odbyła swój pierwszy biwak wyjazdowy. Około 20-stoosobowa grupa skautów i instruktorów na czele z komendantem szczepu, Mariuszem Szpitalnym, udała się do Pokrzywnej, malowniczo położonej miejscowości w Górach Opawskich.

Zobacz zdjęcia

Czas intensywnie spędzony na wzajemnym poznawaniu się przy grach, zabawach, zadaniach i pracach, miał rozwijać młodych chrześcijan duchowo, fizycznie, intelektualnie i społecznie. Celem wyjazdu było praktykowanie prawd wiary i innych nabytych umiejętności po wielu już spotkaniach teoretycznych.

Głównym wyzwaniem był bieg patrolowy leśną trasą, obfity w różne polecenia i trudności, które skauci sami sobie zadawali. Ważnym punktem stała się praca ze Słowem Bożym, wyjaśnianiem Go oraz przedstawianiem na swój zrozumiały sposób. Skauci mieli sposobność pomocy w przygotowaniach posiłków, ogniska oraz odpowiedzialności w różnych funkcjach podczas wypraw. Punktem kulminacyjnym była wspólna Eucharystia, po której nasz biwak zakończył się sympatycznym spotkaniem przy pizzy i lodach.

Skauci poznając przyrodę, nabywając nowych umiejętności, uczestnicząc w grach terenowych, mieli możliwość rywalizowania ze sobą i zdobywania ciekawych doświadczeń. Zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, wyjazd ten pozostawił miłe wspomnienie i umocnił nas do dalszej wspólnej pracy i formacji.
Czuwaj!

s. Olga Piluszyk SSpS

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij