Drukuj

Prowincja Polska

Polska prowincja liczy 140 sióstr ok. 86 polskich Służebnic Ducha Świętego w głoszenie Radosnej Nowiny w krajach misyjnych. Gdziekolwiek żyjemy czy pracujemy, jesteśmy świadome swego powołania jako misjonarki, wszak świat należy do Pana i dla Niego trzeba go zdobyć. Jest to zadanie wprawdzie trudne, ale wszystko jest możliwe dzięki łasce Ducha Świętego. Pragnie On przez działanie swoich sług wsławić Ojca i Syna i odmienić grzeszny świat (św. Arnold Janssen).

W Polsce angażujemy się w rozmaite posługi, prace i apostolaty. Poprzez pracę w szkole, przy parafiach, ze studentami, w rozszerzaniu dzieła misyjnego poprzez głoszenie świadectw w kościołach parafialnych, formacje sióstr przygotowujących się do wyjazdu na misje, apostolaty wśród osób niepełnosprawnych, wśród młodzieży, jak w pracach domowych; w domu rekolekcyjnym, wśród starszych i potrzebujący pomocy sióstr naszego Zgromadzenia. Siostry pracują w szkołach, szpitalach jako pielęgniarki, studiują.

Wszędzie czy w Polsce, czy zagranicą jesteśmy misjonarkami, świadcząc o Bożej obecność pośród nas, w świecie.

Jesteśmy wspólnotą osób duchowo zjednoczonych ze Zgromadzeniem Misyjnym Sióstr Służebnic Ducha Świętego a także z pozostałymi dwoma Zgromadzeniami Misyjnymi założonymi przez św. Arnolda Janssena: Zgromadzeniem Słowa Bożego (Księża Werbiści) oraz Zgromadzeniem Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji, tworząc duchową Rodzinę Arnoldową. Żyjąc według wskazań Ewangelii, a także w duchu Świętego Ojca Arnolda, poddajemy się szczególnemu działaniu Ducha Świętego, czcząc Go całym naszym życiem, i troszczymy się o to, by Królestwo Boże rozszerzało się w naszych środowiskach i po całym świecie.  

W jaki sposób pragniemy żyć?
•    kształtujemy nasze życie według wymagań chrztu świętego i bierzmowania;
•    czcimy i prosimy Ducha Świętego, by prowadził nas i cały Kościół do pełni życia Bożego;
•    otwieramy się na potrzeby ludzi, zarówno bliskich jak i dalekich (kraje misyjne), by wszyscy poznali Ewangelię i naśladowali Chrystusa;
•    w konkretny sposób poprzez modlitwę, ofiary duchowe i materialne oraz inne formy  współpracy wspieramy posługę misyjną Kościoła a zwłaszcza Rodziny Arnoldowej.

Pragniemy, by nasze życie było oparte o świadome przeżywanie prawdy, że Trójjedyny Bóg mieszka i działa w naszych sercach a poprzez nas pragnie działać w świecie.
ZAPRASZAMY!!!

W Polsce:

  • siedziba Wspólnoty znajduje się w Domu Prowincjalnym Sióstr Misyjnych Służebnic  Ducha Świętego w Raciborzu.
  • w Raciborzu odbywają się raz w miesiącu regularne spotkania,
  • organizowane są rekolekcje
  • pielgrzymki autokarowe
  • 2-3 razy w roku do wszystkich członków wysyłane są listy.


Zgromadzenie Sióstr modli się za żywych i zmarłych członków Wspólnoty, w ich intencjach są odprawiane specjalne Msze święte;
Do wspólnoty można także przynależeć poprzez włączenie się w ducha i modlitwę, kontaktując się jedynie listownie:
Misyjna Wspólnota Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152
47-400 Racibórz


Czy nie chciałbyś/chciałabyś i Ty dołączyć się do międzynarodowej grupy zjednoczonej w tym duchu w ponad 20 krajach świata?
Coraz bardziej potrzeba jednoczenia sił i wypraszania Ducha Świętego dla świata, dla dzieła misyjnego, dla nas samych. Musimy iść razem, jednoczyć wołanie! ZAPRSZAMY DO WŁĄCZENIA,
Autor s. Aleksandra Huf SSpS

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij