Drukuj

Siostra w katechezie

Jolanta Radomyska SSPS - od prawie 15 lat jest katechetką w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu.
Do tytułu „Bohater Katechezy” została zgłoszona przez uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. – Zawsze możemy liczyć na naszą katechetkę, bo ma dla nas wielkie serce. Potrafi ciekawie opowiadać o Panu Bogu i często się z nami śmieje i żartuje – napisali w zgłoszeniu.
Siostra Jolanta organizuje dla swych uczniów konkursy z nagrodami, które sama zdobywa od sponsorów. Organizuje paczki żywnościowe dla ubogich uczniów, starając się by niczego im nie brakowało. Zabiera uczniów na wycieczki i pielgrzymki do miejsc, do których uczniowie nie mają szans pojechać.
– W czasie adwentu i Wielkiego Postu mamy piękny dzień skupienia, nasze szkolne rekolekcje. W czasie skupienia przeżywamy spowiedź św., przygotowując w ten sposób nasze serca na spotkanie z Panem Jezusem. Są też Jasełka – podkreślają uczniowie.
Dzięki s. Jolancie każdego roku, od 5 lat, do szkoły trafiają dary z opolskiej akcji „Podaruj mi święta”, słodycze, maskotki, przybory szkolne, książki do biblioteki.
– Najbardziej czekamy na wakacje, bo siostra jedzie z niektórymi z nas na 2-tygodniowe „Wakacje z Bogiem”. Takie wakacje organizuje już od 13 lat, a od 5 lat jeździmy nad morze do Jastarni. Jest wytrwała w poszukiwaniu sponsorów – czytamy w zgłoszeniu, które kończy się zdaniem: – Nasza siostra jest wielki bohaterem i bardzo ją kochamy.

Zobacz zdjęcia w galerii.

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij