Drukuj

Święte dni

Przybiegła Magdalena i usiadła w na posadzce naszej kaplicy. Jak zawsze krzyż był ustawiony przed ołtarzem, bo zbliżają się święte dni, które dla wielu ludzi wokoło nie maja wielkiego znaczenia. Dla niej sa jednak potrzeba serca. W swojej wędrówce życia potrzebuje chwil zatrzymania się na chwile, by zobaczyć jeszcze raz swoja codzienność, a w niej te wewnętrzną sile, dla której żyje i która ja prowadzi każdego dnia. Jak sama mówi, ze nie liczy się z opiniami ludzi, bo za bardzo ranią, ale ważna jest dla niej ta wewnętrzną siła, ten glos… który każe jej się zatrzymać , w te święte dni.
Siedziała dziś cały dzień w naszej kaplicy, a potem przybiegła do mnie i powiedziała, ze raz w roku tylko świętuje tzw. wielkie dni, i ma takie wielkie pragnienie, by zrobić wtedy cos pięknego dla swego Stwórcy… Wie, ze jej życie raniło Boga i ludzi, a przez to niszczyła siebie. Zawsze respektowała dni święte, które przeznaczała, tylko dla swego niewidzialnego Pana… i tylko wtedy chciała oddać JEMU wszystko, a szczególnie to, co znowu zraniło Boga i ludzi… w jej małym życiu. Kiedy wychodziła, wiedziałam, ze nie tak szybko ja zobaczę, wiec podeszłam, by się pożegnać. Zauważyłam w jej dłoniach worek z ziarnami kukurydzy… podarowała mi go mówiąc „ Wiesz, te ziarna, to moje codzienne posiłki. Zaczynam dzień z kukurydza… i kończę, jak i moje dzieci… Tak samo jest z moimi niewidzialnymi pragnieniami, z którymi zaczynam dzień i kończę… które dają mi sile, by iść pod każdą gore… i z nimi nie boje się niczego i nikogo… to one nadają sens moim świętym i zwyczajnym dniom… W nich odnajduje twarz człowieka i niewidzialnego Pana, który rozumie i nadaje sens… WSZYSTKIEMU! Ziarna kukurydzy… jest ich tak wiele, nawet nie można policzyć… jak moje upadki i powstania, jak moje łzy i uśmiechy, pomyłki i zwycięstwa… człowieka w codzienności”
Z daleka patrzyłam na kobietę, z dzieckiem na ramionach, dzbanem na głowie i w rękach niosła worki kukurydzy na następny dzień… który znowu chce uczynić świętym, by w każdym następnym ,znaleźć sile zaczynania dnia ,tym samym posiłkiem i sercem, pełnym tych samych niewidzialnych pragnień… które rozumie tylko TEN, który nadaje sens WSZYSTKIEMU… nie tylko w te ŚWIĘTE DNI…
    
  

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij